شنبه, ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-06-10
تبلیغات
کد خبر: 4857 |
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵ |
84 بازدید
۰
3
ارسال به دوستان
پ

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ضمن اشاره به برخی از دستاوردهای جدید سازمان در دوره پنجم  به ویژه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، تبدیل وضعیت نیروهای غیر رسمی و پیگیری‌َها برای تحقق فوق‌العاده خاص؛ با فراخوان همه  اندیشمندان، صاحبنظران، نهادهاو تشکل‌های حوزه  مراقبتهای پرستاری برای مشارکت در  همفکری برای ورود به تاریخ و فصل جدید […]

رئیس کل سازمان نظام پرستاری ضمن اشاره به برخی از دستاوردهای جدید سازمان در دوره پنجم  به ویژه اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، تبدیل وضعیت نیروهای غیر رسمی و پیگیری‌َها برای تحقق فوق‌العاده خاص؛ با فراخوان همه  اندیشمندان، صاحبنظران، نهادهاو تشکل‌های حوزه  مراقبتهای پرستاری برای مشارکت در  همفکری برای ورود به تاریخ و فصل جدید پرستاری و پیگیری مطالبات پرستاران؛ همچنین از اندیشمندان؛ صاحبنظران و نخبگان عرصه هنر و هنرمندان  خواست  دراجرای منویات رهبر معظم انقلاب؛ با بیان هنرمندانه فعالیت پرستاران؛  فصل جدیدی را در این زمینه رقم بزنند و همکاری همه جانبه سازمان نظام پرستاری  را با هنرمندان اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری_ تحلیلی پرستار نیوز به نقل از سازمان نظام پرستاری، دکتر محمد میرزابیگی  افزود: ضمن تبریک مجدد ایام پرستاری و دستاوردهای مبارکی که حاصل شد و تبریک جهت عنایت  ویژه مقام معظم رهبری به  ارزش‌ها؛ سختی ها و مطالبات پرستاری و نگاه بسیار دقیق وعمیق ؛ خردمندانه و حکیمانه معظم له به ارزشها وفرهنگ  پرستاری، و فراخوان هنرمندان  برای ورود به  این عرصه های پرستاری  آن هم  در چهل واره  و گام دو انقلاب  اسلامی ، بی شک  منویات روز پرستار امسال ( ۱۴۰۰ ) ایشان ؛ آغاز تاریخ  جدیدی را در عرصه پرستاری رقم زده است.
میرزابیگی با دعوت از همه دست اندرکاران عرصه پرستاری از اساتید تا دانشجویان از پرستاران طرحی تا بازنشستگان؛ برای  مشارکت؛ همفکری؛ هم آفرینی و باز شکوفایی در این فصل جدید تاریخی در عرصه مراقبتهای پرستاری، گفت: امیدوارم همه دوستان؛  اعم از اساتید و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی؛ هیئت مدیره‌های پرستاری، تشکل‌های پرستاری؛ مدیرانو پرستاران بالینی در سطح کشور؛ فعالان مراکز مراقبت در منزل و  جامعه هنری و هنرمندان عزیز به مبارکی در این عرصه وارد عمل شوند.
وی گفت سازمان نظام پرستاری به زودی جلسات  گفتگو؛ کرسی های آزاد اندیشی و نیز همزمان شبهای شعر و خاطره گویی  حضوری و مجازی را راه اندازی خواهد کرد تا هر فرد یا گروهی که علاقه مند باشد شرکت و نظراتشان  را اعلام کنند.  همین طور با بهره گیری از امکانات دنیای مجازی  تلاش می کنیم به این گونه مشارکت ها سرعت؛ دقت و تنوع  خوبی بدهیم.
وی گفت : علاوه بر مباحث مربوط به تاریخ جدید ومولفه های مرتبط ؛ موضوع مطالبات پرستاران که مستقیما به هویت؛ رفاه و معیشت جامعه پرستاری مربوط می شود. را به طور شبانه روزی پیگیری می کنیم  و لحظه ای غفلت نمی شود.
وی ادامه داد: سازمان نظام پرستاری از جمله این مطالبات، سه موضوع مهم این روزهای پرستاران شامل: اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، اعطای فوق العاده خاص و تغییر وضعیت‌ها  را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کند و کسی نباید از این بابت که خدای ناکرده از سوی سازمان در این راستا کوتاهی صورت گیرد، دغدغه‌ای داشته باشد.
میرزابیگی تاکید کرد: سازمان نظام پرستاری تا تحقق همه این مطالبات به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آید وهر سه مورد را همزمان پیگیر است؛ اما باید توجه داشت که نتیجه‌گیری در این  امور فقط به دست ما نیست و گر نه اولویت بندی ما قطعا  بر اساس اولویت های ناشی از دغدغه پرستاران عزیز و سایر مدافعان عزیز سلامت است.
وی افزود: در رابطه با آنچه تا به امروز حاصل شده است بیان چند نکته ضروری است اول اینکه به فضل خداوند؛ بار مالی که به نظر می‌رسد اجرای تعرفه‌ها در طول یکسال آینده خواهد داشت به خوبی پیش بینی و قطعی شده است و جای نگرانی از این منظر وجود ندارد و تنها چیزی که باقی می ماند روش اجرای آن و اقناع افکار عمومی جامعه پرستاری در روش اجرا است.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری ادامه داد: البته ما یکسری روش های اجرایی را که از سالهای قبل بر اساس خرد جمعی  حاصل شده؛ در جمع روسای هیئت مدیره‌های نظام پرستاری ( تعدادی که درجلسات مربوطه شرکت داشتند) و شورای عالی نظام پرستاری ارائه کرده ایم . مجددا این روشها را طی  یکی ، دوهفته آینده به نقد و بررسی  خواهیم گذاشت؛ تا هر کسی نظری دارد در همین فرصت کوتاه یک تا دوهفته آینده لحاظ شود. بحمدالله در جلسات دولت که بعد از منویات مقام معظم رهبری و دستورات ریاست جمهوری برگزار شد؛ به پیشنهاد خودمان، بنا شد حتی آیین نامه‌ای که به شورای عالی بیمه و دولت رفته نیز بازنگری شود.
میرزابیگی گفت: هیچ جای نگرانی نیست که برخی تصور کنند کار  تعرفه ها ، تمام شده و امکان اعمال نظرات جدید وجود ندارد زیرا نه تنها کار تمام نشده بلکه تازه شروع شده است و ان شاء الله به یاری خدا و کمک دوستان به سرانجام خوبی خواهیم رساند.
میرزابیگی افزود: آنچه تا امروز در زمینه تعرفه گذاری خدمات پرستاری تدوین شده است می تواند به طور همزمان با اجرا؛ مجددا طرح و نظرات واقعی کارشناسی جمع‌آوری و در بازنگری آیین نامه  و روشهای اجرایی لحاظ شود و دستورالعمل آیین نامه نیز مجدد تدوین شود.
وی گفت: توافق  واجماع  در مورد روش اجرای این قانون از ضروریات است. که به نظرم این اجماع با اصلاح در مواردی محدود حاصل خواهد شد.
وی همچنین گفت: یک تیم مدیریتی با تخصص‌های اقتصاد سلامت؛ حقوقی؛ پرستاری؛ مدیریتی و … بر  اجرای این عملیات نظارت خواهد کرد و کار را  به طور لحظه ای مدیریت می کند. این تیم مدیریتی متشکل از معاونت محترم پرستاری، سازمان نظام پرستاری، نهادهایی مانند معاونت توسعه وزارت بهداشت، کمیسیون بهداشت؛ کارشناسان متخصص مدعو و سایر و نهادهای مرتبط است.
میرزابیگی ادامه داد: البته در این یکی دوهفته بازنگری نیز اگر کسی نظر کارشناسی دارد ؛ می تواند مکتوب به سازمان بفرستند یا با حضور در جلسات کارشناسی  نظرات را اعلام کند.
وی افزود: نه تنها برای اعلام نظرات هیچ منعی وجود ندارد بلکه چون قرار است کاری گسترده؛ جامع و خوب انجام شود؛ هر دست وهر قلم و زبانی  که در جهت بهتر انجام شدن این دستاورد مبارک مطلبی قابل اعمال؛ اعلام کند را قدر می شناسیم. و به گرمی استقبال می کنیم.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت همه گروه های پرستاری گفت: از تمام کسانی که فکر می‌کنند می‌توانند در این مسیر نظر اصلاحی داشته باشند، دعوت به مشارکت می کنیم و حتی در حین اجرا نیز در صورت وجود نقاط ضعف می توان اصلاحاتی را در آن اعمال کرد.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری، مجموع معاونت پرستاری با جمع مدیران پرستاری،  بورد پرستاری با جمع روسای دانشکده‌های پرستاری، سازمان نظام پرستاری با جمع روسای هیئت مدیره‌ها و اعضای شورای عالی را جزو نهادهای هویتی  و تشکلهای متعدد پرستاری را نیز جزو سمن های ارزشمند جامعه پرستاری برشمرد و گفت: نظرات همه آنها بسیار ارزشمند بوده و علاوه بر آنچه در گذشته انجام شده؛ مجدد طی جلساتی با این نهادهای هویتی، وسمن ها ؛ تلاش می شود همه نظرات مهم ؛ مجددا جمع آوری و لحاظ شود.
وی، همچنین افزود: از تشکل‌های علمی، صنفی، اجتماعی و سیاسی اعم از انجمن علمی پرستاری، انجمن علمی قلب پرستاران، انجمن پرستاری ایران، انجمن پرستاران جامعه نگر؛ اتحادیه مراکز مراقبت درمنزل؛ خانه پرستار، جمعیت اسلامی پرستاران و تشکل‌های اقتصادی پرستاران و هر نهاد دیگری که می تواند صاحبنظر باشد، می خواهیم نظرات خود را انعکاس دهند. و از این فرصت تاریخی با هرگرایشی در جهت شکوفایی هر چه بیشتر حرفه مقدسمان بهره ببریم.
دکتر میرزابیگی تاکید کرد: درب سازمان نظام پرستاری به روی تمام کسانی که نظری دارند باز است و جلسات  کارشناسی ما  مداوما وجود دارد و به رغم اینکه آیین‌نامه مربوطه در شورای عالی بیمه و دولت تصویب و ابلاغ شده است اما با پیگیری مجدد سازمان هنوز قابل بازنگری است.
وی اظهار داشت: در جلساتی هم که با مجلس و ریاست جمهوری داشتیم با طرح و پیشنهاد سازمان و معاونت پرستاری ؛ مقرر شد این آیین نامه بازنگری شود.
وی با اشاره به اینکه سازمان نظام پرستاری در ماههای باقیمانده از سال جاری و ابتدای سال آینده کار بسیار سنگینی پیش رو دارد، گفت: این رسالتی است که سازمان نظام پرستاری برای پرستاران بر دوش دارد. هیچ منیتی وجود ندارد و بی شک فصل جدیدی در تاریخ پرستاری کشور در حال رقم خوردن است و همه باید کمک کنیم و اگر فردی به هر دلیل پا عقب بکشد به تاریخ پرستاری و پرستاران بدهکار خواهد شد.
رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: آنچه تاکنون توافق شده، این است که تعرفه‌های پرستاری در بخش‌های بالینی به صورت بسته‌ خدمتی اجرا شود و در بخش‌های سرپایی و درمانگاه‌ها به صورت موردی و خدمت به خدمت اجرا شود و در مراکز مراقبت در منزل ترکیبی از هر دوی این روشها اجرایی شود.
وی ادامه داد: اما اینکه در بازتوزیع منابع چه اتفاقاتی می‌افتد و چه مقدار به کارانه پرستاران اضافه می‌شود هنوز اظهار نظری نمی‌کنم تا خود دوستان به موقع برخوردار شوند اما آنچه باید گفت این است که تعرفه گذاری، هیچ ارتباطی به اضافه کار پرستاران ندارد و بناست که  منبع آن در سالهای آینده در سرانه خدمات تشخیصی و درمانی و مراقبتی ایرانیان عزیز لحاظ شود.
*تغییر وضعیت ها
رئیس کل سازمان نظام پرستاری خاطر نشان کرد: در مورد تغییر وضعیت‌ها نیز قطعا این کار هم  تا حصول نتیجه و تحقق  کامل آن دنبال می شود و از نگاه ما شامل تمام نیروهای غیر رسمی همچون شرکتی؛ تمدید طرح؛۸۹ روزه و… می شود.
* فوق العاده خاص
دکتر میرزابیگی ادامه داد: موضوع فوق العاده خاص هم هم پیگیری می‌شود تا ان شاء الله به نحو مناسبی اجرایی شود لیکن همان طور که در ابتدا گفتم، اختیار اجرا در  دست سازمان نظام پرستاری نیست. اما پیگیری شبانه روزی مسائل و مطالبات باماست که قطعا انجام می شود.
وی همچنین گفت: امیدوارم ما خادمان جامعه پرستاری و نظام سلامت به روزی برسیم که از نتایج کارمان راضی باشیم و عمل مان مورد رضای خداوند متعال هم قرار گیرد و پیش شما بندگان خوب خدا شرمنده نباشیم.

منبع خبر «سازمان نظام پرستاری» است و پایگاه خبری-تحلیلی پرستارنیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 4857 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09217151863  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه پایگاه خبری-تحلیلی پرستارنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
تبلیغات
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط پایگاه خبری-تحلیلی پرستارنیوز در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید