۱۴۱ پرستار طرحی تا پایان سال از بیمارستان‌های همدان خارج می‌شوند

دسته: جذب واستخدام
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ شهریور ۱۳۹۶
۱۴۱ پرستار طرحی تا پایان سال از بیمارستان‌های همدان خارج می‌شوند

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به خروجی پرستاران طرحی از بیمارستان های همدان گفت: 141 پرستار طرحی تا پایان سال از بیمارستان‌های همدان خارج می‌شوند و به دنبال تبدیل وضعیت این نیروها به شرکتی و استخدامی هستیم.

به گزارش پرستارنیوز، فاطمه شیرانی امروز در گفت‌وگو با فارس در همدان با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در استان همدان اظهار کرد: در حال حاضر به جز در بیمارستان‌های جدید استان که توسط وزیر بهداشت افتتاح شد، در بیمارستان‌های فعلی نیز کمبود نیرو داریم.

وی با بیان اینکه تا پایان امسال با وجود کمبود نیرو، ۵۲ نفر از نیروها بازنشسته خواهند شد، گفت: ۱۴۱ نفر از نیروهای طرحی نیز امسال از بیمارستان خارج می شوند در حالی که به غیر از بیمارستان‌های جدید ۶۵ تخت در بیمارستان‌های فعلی اضافه کرده‌ایم.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه در همین حالت نیز ضریب پرستار به تخت کمتر از حد استاندارد است، افزود: طبق صحبت‌هایی که با وزیر بهداشت داشتیم به کمبود نیروها در بیمارستان اشاره شده است.

وی با بیان اینکه با آزمون استخدامی آبان ماه سال گذشته، قرار است تعدادی از کمبود نیروها جبران شود، خاطرنشان کرد: طبق قول وزیر بهداشت مبنی بر اعطای مجوز پرستاران شرکتی امیدواریم بتوانیم پرستاران شرکتی را که طرح آنها به اتمام رسیده، نگه داشته و مانع خروج نیروها از بیمارستان‌ها شویم.

شیرانی با اشاره به اینکه برای بیمارستان جدیدالتاسیس نیاز به برگزاری آزمون استخدامی و مجوز پرستاران شرکتی است، افزود: آزمون باید برگزار شود تا بتوان نیرو تامین کرد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چگونه می‌توان مجوز نیروی شرکتی گرفت در حالی که این موضوع به درآمدهای بیمارستان بستگی دارد؟،گفت: هنگامی که بخش یا بیمارستان جدید افتتاح می‌شود بالبطع درآمد ایجاد می‌شود و مدیر بیمارستان می‌تواند هزینه نیروهای طرحی و شرکتی را پرداخت کند.

*برای جذب نیروی بیمارستان سوختگی بعثت منتظر آزمون « آوای سلامت» هستیم

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه فعلاً بیمارستان‌های جدید که توسط وزیر بهداشت افتتاح شد، راه‌اندازی نشده تا نیروها تامین شود، تصریح کرد: برای جذب نیروی بیمارستان سوختگی بعثت منتظر آزمون ۳۱ شهریورماه به نام « آوای سلامت» هستیم و گفته شده تا ۱۵ مهرماه نیروها معرفی خواهند شد تا بیمارستان راه‌اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه با افتتاح بیمارستان شهید قدوسی نهاوند اکنون بیمارستان شهید حیدری به آنجا منتقل شده است، افزود: در بیمارستان تازه‌تاسیس احتمالا فردا یا پس فردا عمل جراحی انجام شود.

شیرانی اضافه کرد: بیمارستان قدوسی شهرستان نهاوند با نیروهای بیمارستان قبلی آغاز به کار کرد و قرار است تعدادی از نیروها را نیز ما تامین کنیم.

*بدون جذب نیرو امکان راه‌اندازی بخش‌های بعدی بیمارستان شهید قدوسی وجود ندارد

وی در رابطه با اینکه در نهاوند اعتراض‌ها مبنی بر این بود که با افتتاح بیمارستان جدید مشکل کمبود نیرو وجود دارد، گفت: برای بیمارستان نهاوند ۵۵ نفر مجوز کادر پرستاری استخدامی درخواست کرده‌ایم و باید در اسرع وقت این نیروها تامین شود.

مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با بیان اینکه بدون جذب نیرو امکان راه‌اندازی بخش‌های بعدی بیمارستان شهید قدوسی وجود ندارد، افزود: در حاضر بیمارستان علیمرادیان نهاوند نیز با کمبود نیرو مواجه است و اگر بخش‌های جدید بیمارستان شهید قدوسی نیز راه‌اندازی شود با مشکل برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به خروجی پرستاران طرحی از بیمارستان طی امسال، افزود: ۱۴۱ پرستار طرحی تا پایان سال از بیمارستان‌های همدان خارج می‌شوند و به دنبال تبدیل وضعیت این نیروها به شرکتی و استخدامی هستیم.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 307
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث