۱۴ بیمارستان استان البرز واحد مراقبت از بیماران در منزل ایجاد کردند

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
۱۴ بیمارستان استان البرز واحد مراقبت از بیماران در منزل ایجاد کردند

معاون مدیر کل دفتر ارتقا سلامت، خدمات بالینی و پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شروع فعالیت و قرارداد همکاری 14 واحد مراقبت از بیماران در منزل پس از ترخیص خبر داد.

به گزارش پرستارنیوز، حاتم احمدوند که امروز- چهارشنبه – به همراه دکتر سادات سید باقر مداح، مشاور معاون پرستاری وزیر بهداشت و مادر پرستاری نوین ایران از اجرای برنامه عملیاتی فعالیت واحدهای مراقبت در منزل دانشگاه علوم پزشکی البرز بازدید کرد، افزود: در این بازدید به همراه دکتر مداح از واحد مراقبت در منزل بیمارستان امام علی(ع) کرج بازدید کردیم.

وی گفت: عملکرد این واحد و سایر واحدهای مراقبت در منزل استان البرز رضایتبخش است و خوشبختانه مردم و بیماران متعددی نیز از خدمات این مراکز بعد از ترخیص استفاده می کنند و به این ترتیب هم از مدت بستری آنان در بیمارستان کم می شود و هم میزان عفونت های بیمارستانی و هزینه ها به میزان قابل توجهی کم می شود.

احمدوند افزود: استان البرز ۱۱ بیمارستان دولتی و هفت بیمارستان غیر دولتی (از جمله چند بیمارستان تامین اجتماعی) دارد که از مجموع این ۱۸ بیمارستان ۱۴ بیمارستان واحد مراقبت در منزل ( home care unit) ایجاد کرده اند.

وی اضافه کرد: هر بیمارستان با یک یا دو مرکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل خارج از بیمارستان قرارداد همکاری دارد و بیمارانی که به بستری نیاز ندارند اما به مراقبت نیاز دارند، را برای مراقبت در منزل به این مراکز معرفی می کنند.

معاون مدیر کل دفتر ارتقا سلامت، خدمات بالینی و پرستاری وزارت بهداشت گفت: در مجموعه ۱۶مرکز مشاوره خدمات مراقبت در منزل در استان البرز مجوز گرفته اند و فعالیت می کند و این مراکز بر اساس قراردادی که با بیمارستان ها دارند، بیمارانی از بیمارستانها به آنها معرفی می شود تا بعد از ترخیص در منزل تحت مراقبت قرار گیرند.

وی گفت: خوشبختانه عملکرد بیمارستان های استان البرز و مراکز مشاوره خدمات مراقبت در منزل در این استان قابل قبول است و بیماران و اطرافیان آنها نیز از خدمات این مراکز استقبال کرده اند و به مرور بر تعداد بیمارانی که بعد از ترخیص از خدمات این مراکز استفاده می کنند، افزوده می شود.

احمدوند افزود: علاوه بر این، در بازدید از بیمارستان امام علی(ع) کرج از مرکز مراقبت از زخم این بیمارستان بازدید کردیم که با محوریت پرستاران خدمات با ارزشی به بیماران ارائه می کند و به خصوص در پیشگیری و کنترل زخم پای دیابتی و زخم بستر بسیار موفق عمل کرده است. بسیاری از بیماران در این مرکز به صورت سرپایی درمان می شوند و مدت زمان بستری آنان در بیمارستان کاهش می یابد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 268
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث