پرستاران در مراکز درمانی سطح بندی می شوند

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۷ تیر ۱۳۹۷
پرستاران در مراکز درمانی سطح بندی می شوند

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به رتبه بندی پرستاران گفت: صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران سبب سطح بندی آن‌ها در مراکز درمانی می‌شود.

به گزارش پرستارنیوز، اصغر دالوندی‌ رئیس سازمان نظام پرستاری کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای ویژه پرستاران یکی از موضوعات و بحث‌های مطرح امروزه در سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت است که با تشکیل جلسه شورای هماهنگی این موضوع روشن می شود.

وی با اشاره به اینکه احکام اعضای مرکزی شورای هماهنگی برای انجام کارهای مختلف از جمله بررسی و صلاحیت حرفه‌ای پرستاران به وسیله وزیر بهداشت صادر می شود، افزود: برای تشکیل شورای هماهنگی در ابتدا باید دبیرخانه شورای صلاحیت با حضور نماینده نظام پرستاری،‌ رئیس دانشکده پرستاری و نماینده معاونت پرستاری وزارت بهداشت برگزار شود.

دالوندی‌ بیان کرد: صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران با هدف تعیین شاخص‌ها و جایگاه علمی پرستاران است و شورای هماهنگی در سطح استان‌ها بر اساس شاخص‌های صلاحیت حرفه‌ای تشکیل می‌شود.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور تأکید کرد: صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران باعث می‌شود که پرستار حرفه‌ای از غیر حرفه‌ای در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تمیز داده شود و در این طرح سنوات خدمت حداقل ۵ سال است.

وی اضافه کرد: صدور صلاحیت حرفه‌ای پرستاران باعث می‌شود تا رده‌های پرستاری در مراکز درمانی مشخص و میزان اثربخشی خدمات برای مردم تعیین شود.

دالوندی‌ گفت: صدور صلاحیت حرفه‌ای تعهدی را برای پرستاران به همراه می‌آورد تا در جوامع قانونی پاسخگوی اقدامات بهداشتی و درمانی خود باشند و مهارت و شایستگی حرفه‌ای این حرفه با صدور این صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در بین آنها ارتقا پیدا می‌کند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3527 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1201
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث