۱۲۰۰ پرستار و ماما در اجرای طرح کنترل فشار خون در خراسان رضوی مشارکت دارند

دسته: فرهنگی ، اجتماعی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ خرداد ۱۳۹۸
۱۲۰۰ پرستار و ماما در اجرای طرح کنترل فشار خون در خراسان رضوی مشارکت دارند

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: یک هزار و ۲۰۰ پرستار و دانشجوی پرستاری و مامایی در اجرای طرح کنترل فشار خون در مناطق زیر پوشش این دانشگاه در استان خراسان رضوی مشارکت دارند.

به گزارش پرستارنیوز، محمد حسن عزتی در گفت و گو با ایرنا افزود: یک هزار نفر از این تعداد پرستار و مابقی دانشجوی پرستاری و مامایی هستند که در تمام بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد شامل خصوصی، دولتی، خیریه و تامین اجتماعی و پایگاه‌های سیار کنترل فشار خون فعالیت دارند.

وی اظهار داشت: طرح بسیج کنترل فشار خون در ۵۰ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و توسط پرستاران در ۶ هزار نوبت کاری انجام می شود.

وی گفت: غربالگری فشار خون افراد بیش از ۳۰ ساله که ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی را شامل می شود، علاوه بر بیمارستان ها و مراکز ثابت در ۱۱۰ پایگاه سیار مناطق مختلف شهر مشهد نیز انجام می شود.

عزتی افزود: پرفشاری خون نقش مهمی در ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی و سایر بیماری ها دارد و این در حالی است که این بیماری در مراحل اولیه علائم خاصی ندارد لذا نیمی از مبتلایان به این بیماری از بیماری خود اطلاع ندارند.

طرح بسیج ملی کنترل فشار خون که از ۲۷ اردیبهشت ماه امسال همزمان با سراسر کشور در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز آغاز شده است تا ۱۵ تیر ماه ادامه دارد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3623 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 210
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث