کارهای بزرگ و ماندگاری در معاونت پرستاری در دولت یازدهم انجام شد

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۵ مهر ۱۳۹۶
کارهای بزرگ و ماندگاری در معاونت پرستاری در دولت یازدهم انجام شد

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: کارهای بسیار مهم و ماندگاری برای پرستاری کشور در معاونت پرستاری وزارت بهداشت در دولت یازدهم انجام شد که آیندگان به اهمیت آن پی خواهند برد، امیدوارم تغییری در این معاونت رخ ندهد و اگر هم تغییری باشد امیدوارم فرد لایقی پیدا شود که بتواند این مسیر رو به پیشرفت را ادامه دهد.

شمس الدین شمس در مصاحبه با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پرستار نیوز، افزود: ایجاد معاونت پرستاری در وزارت بهداشت نتیجه سال ها تلاش آقای میرزابیگی بود، آقای میرزابیگی از سال ها قبل چه در زمانی که در سازمان نظام پرستاری بود و حتی قبل از آن جزو موثرترین افرادی بود که برای ایجاد معاونت پرستاری در وزارت بهداشت تلاش می کرد و خوشبختانه این تلاش ها به ثمر نشست.

وی افزود: بعد از تشکیل معاونت پرستاری در وزارت بهداشت نیز خود آقای میرزابیگی تمایلی نداشت که مسئولیت این معاونت را بپذیرد اما با اصرار افراد صاحبنظر و دلسوز حوزه پرستاری این مسئولیت را پذیرفت و انصافا دستاوردهای بسیار مهمی در دولت یازدهم در حوزه پرستاری داشت.

شمس گفت: کارهای بسیار خوبی در معاونت پرستاری با فعالیت آقای میرزابیگی انجام شد که شاید خیلی از مردم و پرستاران از همه این تلاش ها با خبر نباشند، بسیاری از مشکلات پرستاری و مسائل و مطالبات بر زمین مانده این حوزه چه از جنبه حرفه ای و چه از جنبه های علمی در این دوره پیگیری شد و بسیاری از برنامه های وی در این دوره به ثمر نشست.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه افزود: گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی پرستاری، تدوین شرح وظایف تخصصی پرستاری، اجرایی شدن خدمات پرستاری در منزل و ایجاد مراکز هوم کر، تعرفه گذاری خدمات پرستاری در منزل، تعریف سطوح مختلف خدمات پرستاری، تدوین آیین نامه های مختلف مرتبط با حوزه پرستاری و تصویب قوانین مرتبط با پرستاری در مجلس و در قانون برنامه ششم همه از جمله کارهای ماندگاری است که آیندگان متوجه اهمیت آن خواهند شد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: بنده آقای میرزابیگی را در مسئولیت معاونت پرستاری وزارت بهداشت فرد موفقی می دانم و امیدوارم تغییری در این معاونت اتفاق نیفتد و اگر هم قرار است تغییری رخ دهد امیدواریم فرد شایسته ای باشد که بتواند این دستاوردهای بزرگ را حفظ کند و بتواند این مسیر رو به پیشرفت را ادامه دهد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 168
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث