چرا ردیف مربوط به تامین حقوق پرستاران در بودجه ۹۸ حذف شده است؟/مجلس پیگیر اعتبارات لازم برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری در بودجه

دسته: حقوق و قوانین
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ دی ۱۳۹۷
چرا ردیف مربوط به تامین حقوق پرستاران در بودجه ۹۸ حذف شده است؟/مجلس پیگیر اعتبارات لازم برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری پرستاری در بودجه

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، با انتقاد از بی‌توجهی دولت نسبت به تامین حق و حقوق پرستاران تاکید کرد که مجلس همچنان پیگیر لحاظ ردیفی در بودجه ۹۸ برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری نظام پرستاری و جذب نیروی انسانی مورد نیاز این بخش است.

به گزارش پرستارنیوز، ذبیح‌الله نیکفر لیالستانی در گفت‌وگو با خانه ملت ، در رابطه با مغفول ماندن تامین اعتبارات لازم برای ارتقای حوزه پرستاری در لایحه بودجه ۹۸، گفت: مجلس و کمیسیون بهداشت در این مورد پیگیری‌های لازم را انجام دادند، به ویژه برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری تلاش زیادی کردند.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پیش از این مبلغی برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود که در بودجه ۹۸ حذف شده است، اما همچنان اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس پیگیر هستند تا ردیفی برای تحقق این مهم در بودجه سال آینده لحاظ شود.

پرستاری باید از جمله مشاغل سخت و مشمول بازنشستگی زودتر از موعد قرار گیرد

وی تصریح کرد: بی‌تردید پرستاران با مشقات بسیاری در جهت ارائه خدمات به بیماران مواجه هستند و اجرای قانون تعرفه گذاری برای این قشر تنها اقدامی است که می‌توان در جهت جبران اندکی از زحمات پرستاران انجام داد.

نیکفر لیاستانی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دولت باید به این پرسش پاسخ دهد که چرا تا این اندازه نسبت به جایگاه پرستاران در کشور و تامین حقوق آنها بی‌توجه است، آن هم در شرایطی که پرستاری یک شغل سخت و زیان‌آور بوده که باید هم بازنشستگی زودتر از موعد داشته باشد و هم امکانات ویژه‌ای برای آن لحاظ شود.

وی افزود: قطعا همه ما روزی گذرمان به بیمارستان می‌افتد و به کمک پرستاران و پزشکان نیاز پیدا خواهیم کرد، بنابراین همه ما موظف هستیم زمینه‌ای را فراهم کنیم که روزی که ناتوان هستیم افرادی که از ما پرستاری می‌کنند، انگیزه و حوصله لازم برای ارائه خدمات را داشته باشند.

نیکفر لیاستانی اظهار کرد: مجلس به سهم خود پیگیری‌های لازم برای ایجاد ردیفی در بودجه ۹۸ در جهت ارتقای حوزه پرستاری و اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را انجام خواهد داد.

دولت باید جذب بیشتر پرستاران را در دستورکار خود قرار دهد

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در سال‌های اخیر در دولت تدبیر و امید ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در پی تکمیل طرح‌های نیمه تمام اضافه شد، همچنین فضاهای فیزیکی مناسبی در حوزه سلامت در برخی مناطق ایجاد شد، اما در تامین نیروی انسانی با مشکل مواجه بودیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت و وزارت بهداشت در دو مرحله یکی ۱۷ هزار و یکی ۱۱ هزار نفر که در مجموع ۲۸ هزار نفر بوده را به عنوان نیروی پرستار جذب کرده یا در حال جذب آنها هستند، اما کشور به تعداد بیشتری پرستار نیاز دارد، بنابراین باید تامین نیروی انسانی مورد نیاز این بخش حتما در دستورکار دولت باشد و در برنامه‌های آتی این اقدام صورت بگیرد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3607 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 67
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث