پیگیری مجمع ادوار نظام پرستاری برای جذب ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
شنبه - ۱ دی ۱۳۹۷
پیگیری مجمع ادوار نظام پرستاری برای جذب ۱۰۰ هزار پرستار در کشور

دبیر مجمع نمایندگان ادوار نظام پرستاری با بیان این که مجمع ادواری نظام پرستاری به دنبال پیگیری جذب ۱۰۰ هزار پرستار در سال است گفت: با توجه به کمبود نیروی پرستار در کشور ، موج عظیمی از نارضایتی در جامعه پرستاری به راه افتاده است .

دکتر فریمان ابراهیم زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی پرستار نیوز با اشاره به عدم موافقت سازمان برنامه و بودجه با جذب پرستار اظهار داشت: حقوق شهروندی در کل کشور با مشکلات متعددی روبرو می شود و نسبت پرستار به تخت بیمارستانی ۱ است اما ما امیدوار بودیم با جذب ۱۰۰ هزار پرستار در کل کشور این نسبت اصلاح شود و به حقوق شهروندی احترام گذاشته شود .

وی با بیان این که با عدم موافقت سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور، عوارض ناخوشایندی گریبان گیر مددجویان خواهد شد، گفت: این امر نارضایتی پرستاران را در کل کشور در بر خواهد داشت و باعث می شود که اعتراضات پرستاری افزایش داشته باشد .

دبیر مجمع ادوار نظام پرستاری خاطر نشان کرد: مجمع ادوار نظام پرستاری که متشکل از چهره های دلسوز و بزرگان پرستاری است،  در حال پیگیری این مسئله هستند و همچنین رئیس کل سازمان نظام پرستاری نیز نامه ای به رئیس جمهور محترم برای ارائه راهکاری جهت جذب پرستار نوشته تا بتوان نظر سازمان برنامه و بودجه در خصوص این موضوع تغییر دهند.

وی با اشاره به تبعات عدم چذب پرستار در مراکر درمانی افزود: در حال حاضر فشار کاری بر روی پرستاران وجود دارد و متحمل زحمات زیادی می شوند و استانداردها رعایت نمی شود و همچنین اضافه کاری های اجباری باعث افت رضایت شغلی پرستاران می شود و انگیزه کاری لازم را نداشته باشند.

ابراهیم زاده تاکید کرد: با توجه به وضعیت بهداشت و درمان در کشور علیرغم زحمات زیادی که وزارت بهداشت و درمان انجام می دهند  باز هم مشکلاتی وجود دارد و انتظار داریم با اقدامات مناسب تر مشکلات این جامعه خدوم برطرف گردد زیرا افت انگیزه کاری بر روی کیفیت مراقبت تاثیرات بدی را به دنبال خواهد داشت و از طرف دیگر حقوق شهروندان که به مراکز درمانی مراجعه می کنند باید رعایت شود .


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3600 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 80
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث