پیش بینی ۱۵پایگاه برای ارائه خدمات رایگان درمانی به زائران پیاده آخر صفر در مشهد

دسته: فرهنگی ، اجتماعی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶
پیش بینی ۱۵پایگاه برای ارائه خدمات رایگان درمانی به زائران پیاده آخر صفر در مشهد

سخنگوی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده رضوی گفت: 15 پایگاه سلامت در روزهای پایانی ماه صفر برای ارائه خدمات رایگان بهداشتی، درمانی به زائران پیاده ایجاد می شود.

به گزارش پرستارنیوز، حسین رضایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس برنامه ریزی ها این پایگاه ها با تجهیزات کامل در اختیار زائران پیاده خواهد بود که از این تعداد ۱۰ پایگاه ثابت و پنج پایگاه سیار خدمات رسانی خواهند کرد.

وی ارائه خدمات پزشکی در این مراکز را در سه سطح دانست و گفت: در سطح یک، بیماریابی و خدمات امدادی و فوریت های پزشکی و پانسمان های سطحی و تجویز داروهای OTC در محلهای اسکان زائران توسط نیروهای پیراپزشک و در سطح ۲ که پایگاههای سلامت زائران است خدمات لازم توسط پزشک و پرستار ارایه می شود.

وی عنوان کرد : در سطح سه نیز بیماران به بیمارستانهای طرف قرارداد ارجاع و خدمات درمانی مورد نیاز را رایگان دریافت می کنند.

وی گفت: نیروهای امدادگر و پیراپزشک ارائه دهنده خدمات در سطح یک توسط مدیران اسکان انتخاب و به واحد بهداشت و درمان جمعیت معرفی می شوند و برنامه ریزی برای انجام کار کارکنان پیراپزشک مستقر در محل های اسکان هم با مدیر اسکان و نظارت بر عملکرد تخصصی آنها با ناظران واحد بهداشت و درمان خواهد بود.

رضائی گفت: هر یک از ۱۰ پایگاه مستقر در محل های اسکان زائران به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ محل اسکان را پوشش می دهند.

وی اظهار کرد: در تمام پایگاههای سلامت تجویز دارو توسط پزشکان مقیم و خدمات پرستاری با تفکیک جنسیتی توسط پرستاران واجد شرایط ارائه خواهد شد و ارجاع زائران بین هر یک از سطوح با فرم ارجاع خواهد بود.

پارسال بالغ بر ۲۷۰ هزار زائر پیاده در دهه پایانی صفر از نقاط مختلف کشور به مشهدالرضا مشرف شدند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 141
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث