پرستار محجبه در تگزاس، در حمله فرد اسلام هراسی مجروح شد

دسته: بین الملل
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۷
پرستار محجبه در تگزاس، در حمله فرد اسلام هراسی مجروح شد

یک پرستار محجبه ۳۱ ساله در شهر هیوستون در ایالت تگزاس در یک حمله اسلام هراسی در جاده چاقو خورده و از ناحیه بازو مجروح شد. پلیس تحقیقاتش را در این زمینه آغاز کرده است.

به گزارش پرستارنیوز از «حوزه» به نقل از dallasnews، یک زن ۳۱ ساله مسلمان در شهر هیوستون واقع در ایالت تگزاس آمریکا در یک حمله اسلام هراسی چاقو خورد و از ناحیه بازو مجروح شد. شواهد نشان می دهد که انگیزه نفرت ضدمسلمانی، علت وقوع این حادثه بوده است.

در این حمله که در صبح پنج شنبه به وقوع پیوست، بانوی محجبه آمریکایی که پرستار بیمارستان بوده، از محل کارش در بیمارستان به سمت منزل رانندگی می کرده که یک اتومبیل اس یو وی قرمز او را وادار به توقف می کند. او با ترس و وحشت ترمز کرده و برای بررسی خسارات وارده از اتومبیل خارج می شود. راننده اس یو وی از خودرو خارج شده و فریادهای نژادپرستانه و اهانت آمیز ضددینی سر می دهد. زن مسلمان تلاش می کند خودش را به اتومبیل رسانده و از محل بگریزد اما درهای خودرو بسته بودند. فرد مهاجم سپس با چاقو به او حمله کرده و پس از ضرب و شتم او را از ناحیه بازو مجروح می کند.

خوشبختانه یک سرنشین دیگر اتومبیل از راه رسیده و حمله کننده را متوقف می سازد. که سپس هر دو سوار اتومبیل شده و از محل می گریزد.

دو مرد حوالی سنین ۲۰ تا ۳۵ سال شناسایی شده اند. فرد حمله کننده در ناحیه بازو و گردن خود خال کوبی داشته است.

پلیس تحقیقاتی را در این زمینه آغاز کرده است.

یک جایزه ۵ هزار دلاری برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به دستگیری و محکوم سازی حمله کنندگان شود در نظر گرفته شده است.

شورای روابط اسلامی آمریکایی «کایر» تنها بنیاد قدرتمند حامی حقوق مسلمانان در آمریکا این جایزه را تعیین کرده است.

مصطفی کارول مدیر اجرایی کایر در هیوستون گفت: امیدواریم هر کسی که اطلاعاتی از این حمله که آشکارا انگیزه نژادپرستی و تعصب داشته است دارد فورا مقامات پلیس را مطلع سازد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3521 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 150
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث