پرستار عاشقی متعهد و جهادگر سنگر سلامت است

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
پرستار عاشقی متعهد و جهادگر سنگر سلامت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پرستاری شغلی سخت اما در جایگاه والا و ویژه است و پرستار به عاشقی متعهد در سنگر سلامت شهرت دارد.

به گزارش پرستار نیوز ، دکتر حسن طاهراحمدی روز جمعه به مناسبت روز پرستار ( ۱۵ بهمن ماه) با صدور پیامی،افزود: روز پرستار فرصت ارزشمندی برای قدردانی از زحمات شبانه روزی جامعه پرستاری است که بحق یکی از حلقه های مهم و موثر در زنجیره سلامت و برنامه بزرگ تحول نظام سلامت هستند.

وی گفت: پرستاران با زحمات شبانه روزی خود آرامش و آسایش را به مردم هدیه می کنند و از خود می‌گذرند تا التیام دردهای جانکاه باشند.

وی بیان کرد: پرستاری فقط نگاهبانی از مرز حیات بیمار نیست، بلکه دمیدن روح زندگی است در تن رنجور بیمار، وزش نسیم محبت است و جاری کردن زلال امیدواری در بدن خسته بیمار است.

دکتر طاهراحمدی خاطرنشان کرد: جامعه پرستاری، مجموعه ای پویا با هدفی مقدس، سرشار از محبت به نوع انسان و شیفته خدمت است و نام گذاری ۱۵ بهمن با عنوان روز پرستار، ادای احترام به فرشتگانی زمینی است که خدمت به خلق را بزرگ‌ترین افتخار خود می‌دانند.

وی ادامه داد: فراموش نکنیم مجاهدت‌های پرستاران بزرگواری را که در سال‌های انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس، آمیزه‌ای از ایثار و استقامت در سنگرهای جهاد و شهادت را خلق کردند و تابلویی از ایثار را آفریدند.

استان مرکزی ۲۰ مرکز درمان بیمارستانی دارد که مدیریت ۱۶ مرکز در حوزه درمان دولتی ، سه بیمارستان با تامین اجتماعی و یک بیمارستان خصوصی است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3623 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 263
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث