پرستاران در ارائه ایده و کار آفرینی توانمند هستند/ کارآفرینی به سرمایه گذار ریسک پذیر نیاز دارد

دسته: پرستار کارآفرین
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۹ آذر ۱۳۹۵
پرستاران در ارائه ایده و کار آفرینی توانمند هستند/ کارآفرینی به سرمایه گذار ریسک پذیر نیاز دارد

پرستار و کارشناس ارشد کار آفرینی اظهار داشت: پرستاران به دلیل حضور فعال در امور مختلف بیمارستان ها و استفاده از وسایل و لوازم بیمارستانی در جهت ارائه ایده ها و اختراعات بویژه در خصوص تولید لوازم مصرفی بسیار توانمند هستند .

مجید درویش در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری_تحلیلی پرستار نیوز گفت: پرستاری یک گروهی از تیم درمان محسوب می شود، با توجه به این که درمان در کشور ما در خصوص تهیه بسیاری از لوازم و وسایل خود به کشورهای دیگر وابسته است اما پتانسیل تولید این وسایل و لوازم را در کشور خود داریم و می توان به تولید ملی و خودکفایی دست یافت منتها به هر دلیلی امکان تولید در کشور وجود ندارد.

وی با بیان این که خصوصیت کارآفرین این است که فعالیت و کاری را خلق می کند و بعد از به نتیجه رسیدن کار را به گروه می سپارد و از گروه خارج می شود به دنبال فعالیت دیگر می رود تشریح کرد: در پرستاری نیز به دلیل این که با بیمارستان ها و لوازم مصرفی دائم سر و کار داریم، می توان گفت این خلاقیت را علاوه بر دیگر گروه های تیم درمان در حوزه های خود نیز داشته و این ایده ها را به عنوان ایده پردازی به کار آفرینان ارائه می دهند .

مترون سابق بیمارستان ولیعصر(عج) تهران خاطر نشان کرد: کارآفرین ایده ها را مشاهده می کند و به بررسی آنها می پردازد و در انتها یکی از آنها را بر می گزیند و آن را پرورش می دهد و به آن جامه عمل می پوشاند و جهت رسیدن به نتیجه نیاز به یک سرمایه گذار ریسک پذیر می باشد تا با یاری ایده پرداز، کارآفرین و سرمایه گذار بتوان به یک تولید ملی و یک کار آفرینی در کشور دست یافت.

وی در ادامه با اشاره به این که خود نیز با همکاری چند تن از همکاران و جذب یک سرمایه گذار توانسته اند سوند های اورولوژی را به تولید برسانند و کارخانه ی آن در یکی از شهرها نیز فعالانه به تولید خود ادامه می دهد افزود: در تمامی مسائل نیز به این گونه است زیرا این توانمندی در پرستاران به وفور قابل مشاهده است و برای این که به یک کارآفرینی و تولید ملی در کشور دست یافت باید ایده را دریافت نمود و آن را پرورش داد تا برای یک اختراع، اکتشاف و یک تولید در کشور آماده شود .

درویش در ادامه تصریح کرد: خرید محصولی که از کشورهای مختلف وارد می شود هزینه زیادی بر دوش کشور خواهد داشت اما اگر بتوانیم آن محصول را به تولید انبوه در کشور برسانیم می توانیم از خروج این هزینه گزاف از کشور جلوگیری نماییم و به تبع آن برای جوانان  شغل ایجاد می شود و در انتها از وابستگی به کشورهای مختلف کاسته خواهد شد.

وی ادامه داد: افرادی هم که در این مشاغل مشغول به کار می شوند خود نیز دارای خلاقیت هستند و می توان از ایده های آنان نیز بهره مند شد و با دریافت ایده های جدید می توان تولیدات را پیشرفته کرد و خطوط تولید دیگر نیز بر خط تولید افزود تا بتوان محصولات پیشرفته تری به دست مردم داد.

عضو سابق نظام پرستاری تهران با اشاره به این که بسیاری از ایده ها به دلیل نداشتن سرمایه و نبود سرمایه گذار به منصه ظهور نمی رسد گفت: برای ایجاد یک کارآفرینی به سرمایه گذار ریسک پذیر نیاز است اگر این افراد حضور نداشته باشند هیچ وقت کارآفرینی صورت نخواهد گرفت این افراد ریسک پذیر سرمایه گذاری خود را انجام می دهند بعد از به نتیجه رسیدن سود خود را برداشت کرده و این کار را به افرادی که سرمایه گذاری دائمی می کنند می سپارند و به دنبال ایده های جدید می روند .

وی در پایان افزود: پرستاران می توانند براساس نیازهای خود در بیمارستان ها و مراکز درمانی ایده های خود را ارائه دهند تا بتوان به تولید ملی و اختراع وسایل و لوازم مورد نیاز تیم های درمان به خصوص پرستاری در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم بپردازند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 1093
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث