پرستاران خالصانه به اجرای موفق طرح تحول سلامت کمک کردند

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
پرستاران خالصانه به اجرای موفق طرح تحول سلامت کمک کردند

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: پرستاران خالصانه و با تلاش شبانه روزی به اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت کمک کردند که امروز یکی از افتخارات مهم دولت یازدهم به شمار می رود.

به گزارش پرستارنیوز از ایرنا، عبدالعظیم رضایی روز یکشنبه در آیین تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان ملایر اظهار کرد: با وجود مشکلات و کمبود منابع مالی، پرستاران با عشق و علاقه کمک کردند تا این طرح مهم دولت تدبیر و امید با موفقیت پیش برود.

وی شغل پرستاری را به عنوان یکی از سخت ترین مشاغل دانست و افزود: پرستاران با پیروی از حضرت زینب(س) تنها با عشق و علاقه و انگیزه به بیماران خدمت می کنند که این خدمت صادقانه و خالصانه آنها قابل ستایش است.

وی با تاکید بر اینکه پرستاران باید حضرت زینب(س) را الگو و اسوه واقعی خود قرار دهند، بیان کرد: رسالتی که زینب کبری(س) در قیام عاشورا ایفا کرد، در طول تاریخ ارزشمند و ماندگار است که باید از این رفتار و رشادت بانوی بزرگ اسلام درس بگیریم.

رضایی نامگذاری روز پرستار در روز ولادت حضرت زینب(س) و همزمانی آن با دهه فجر را بهترین افتخار دانست و افزود: باید از همه توان خود برای رفع مسایل و مشکلات پرستاران استفاده کنیم.

وی دهه فجر را فرصت مغتنمی برای بازخوانی تاریخ انقلاب و یادآوری رشادت ها و مجاهدت های آن دوران برشمرد و گفت: فراز و نشیب های زیادی در ۳۸ سال از عمر انقلاب بر کشور و مردم ما تحمیل شد، اما امروز با قدرت روی پای خود ایستاده ایم.

فرماندار ویژه ملایر اظهار کرد: امروز با استقرار نظام جمهوری اسلامی و تنومند شدن انقلاب و شعار محوری استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی، کشور در مسیر پیشرفت قرار گرفته و این مسیر باید باشتاب طی شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس دهم نیز گفت: پیروزی انقلاب و استمرار آن و امنیتی که امروز شاهد آن هستیم، حاصل ایثار، شهادت طلبی و فداکاری تمامی افرادی است که تربیت شده اهل بیت(ع) و زینب کبری(س) هستند.

محمد کاظمی بیان کرد: حضرت زینب(س) با پرستاری از شهیدان کربلا در تمام طول تاریخ به ما این امر را گوشزد کرد که ایثار و فداکاری اساسی ترین درسی است که نظام دینی به ما آموخته است.

وی با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو و از خودگذشتگی آتش نشانان شهید افزود: این امر بیانگر این مطلب است که مردم ما در همه زمانها آمادگی خود را برای نوع دوستی و کمک به همنوع خود آموخته اند.

کاظمی گفت: با وحدت و همدلی بین نمایندگان ملایر و مسئولان اقدامات خوبی در زمینه جذب اعتبارات و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان به دنبال سفر وزیر بهداشت انجام گرفت.

دیگر نماینده مردم ملایر در خانه ملت نیز پرستاران را به واسطه گره گشایی از مشکلات مردم سزاوار بهشت دانست و بیان کرد: پرستاران با پیروی از حضرت زینب(س) و عشق و علاقه به حرفه مقدس خود افتخار می کنند.

حجت الاسلام احد آزادی خواه افزود: طرح تحول نظام سلامت یکی از افتخارات دولت یازدهم است که به خوبی در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه وظیفه پرستاران در اجرای موفق این طرح سنگین است، ادامه داد: در برنامه ششم توسعه در حوزه بهداشت و درمان و همچنین در کمیسیون تلفیق مجلس مصوبات بسیار خوبی داشتیم.

در حال حاضر حدود یک هزار و ۲۰۰ پرستار در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان ملایر مشغول خدمت هستند.

شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 281
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث