پرستاران؛ عناصر حیاتی در نظام سلامت/لزوم حمایت همه جانبه و رفتاری همدلانه از پرستاران

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ شهریور ۱۳۹۷
پرستاران؛ عناصر حیاتی در نظام سلامت/لزوم حمایت همه جانبه و رفتاری همدلانه از پرستاران

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران در جلسه مدیران پرستاری بیمارستان های تابعه این دانشگاه، گفت: باید مراقبت باشیم در شرایط انقباض مالی، تغذیه عناصر حیاتی در نظام سلامت که پرستاران هستند آسیب کمتری ببینند.

به گزارش پرستارنیوز، جلسه مدیریت جانشین پروری در حوزه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران چهارشنبه ۲۱ شهریور ۹۷ با حضور معاون درمان، رئیس هیئت تخلفات، مدیر امور پرستاری دانشگاه، مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی تحت پوشش و دو تن از کارشناسان مدیریت امور پرستاری در سالن اجتماعات معاونت درمان برگزار شد.

دکتر رضایی ضمن تسلت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین علیه السلام گفت: عاشورا درس آزادگی و انسانیت است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت جایگاه پرستاری افزود: پرستاران در خط مقدم خدمت رسانی به بیماران قرار دارند. وظیفه اصلی دانشگاه بایستی حمایت همه جانبه و رفتاری همدلانه با این عزیزان باشد. باید مراقبت باشیم در شرایط انقباض مالی، تغذیه عناصر حیاتی در نظام سلامت که پرستاران هستند آسیب کمتری ببینند.

در ادامه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: وظیفه انسانی و ملی ایجاب می کند، در شرایط فعلی که مردم شریف ما علاوه بر آسیب جسمی، در معرض آسیب روحی و روانی نیز هستند، در محیط های درمانی، رفتار ما، توام با عطوفت بیشتر و دلجویانه تر باشد.

دکتر موسوی رئیس هیئت تخلفات دانشگاه علوم پزشکی تهران خطاب به مدیران پرستاری بیمارستان ها، گفت: من بیست و چهار سال است که مسئول هیئت تخلفات دانشگاه هستم و از طرفی سال ها تجربه مدیریت بیمارستان های مختلف را در پیشینه کاری خود دارم و می دانم که اداره یک بیمارستان به ویژه در شرایط کنونی بسیار سخت و پیچیده است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مدیریت نگهداشت نیروی انسانی گفت: ارتباطات خیلی مهم است. مدیریت یعنی هنر کار کردن با مردم، با ایجاد همدلی در یک سیستم می توان بسیاری از مسائل را حل کرد. کافیست فکر کنیم همه ما عضو یک خانواده ایم.

دکتر موسوی همچنین در خصوص فرآیند رسیدگی به تخلفات اداری پرداخت و افزود: تنها مرجع قانونی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان دانشگاه، هیئت تخلفات است که متشکل از سه عضو بوده و حکم اعضای این هیئت از سوی وزیر متبوع ابلاغ می شود.

دکتر ورعی مدیر امور پرستاری در خصوص مدیریت جانشین پروری گفت: ما در مجموعه مدیریتی دانشگاه، نیاز به راهبردی داریم که بر اساس آن و همچنین سامانه استعداد یابی دانشگاه بتوانیم، در بحث جانشین پروری برنامه ریزی کنیم. وی از همه مدیران پرستاری بیمارستان ها خواست تا پیشنهادها و ایده های خود را در این خصوص برای بررسی به مدیریت امور پرستاری دانشگاه ارائه دهند.

طالب، کارشناس مسئول پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز در این جلسه در خصوص مدیریت جانشین پروری توضیح داد و گفت: این موضوع از برنامه های معاونت پرستاری وزارت متبوع و همچنین جز استراتژی های حوزه مدیریت امور پرستاری دانشگاه هست. جانشین پروری یک فرآیند پویا و مستمر است، که طی آن استعدادهای سازمان جهت پست های کلیدی شناسایی و مورد آموزش و پرورش قرار می گیرند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3600 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 119
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث