پرداخت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به پرستاران

دسته: رفاه و گردشگری
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
پرداخت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات به پرستاران

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه پرستاری سخاوت گفت: پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در سال گذشته به جامعه پرستاری کشور پرداخت شد.

به گزارش پرستارنیوز، عباس هوشمند در آئین اختتامیه نهمین جشنواره فرهنگی ورزشی پرستاران کشور اظهار داشت: چهارهزار و ۷۰۰ میلیارد ریال سپرده سال گذشته جذب شد و میزان گردش مالی این صندوق به بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال رسید.

وی یادآوری کرد: صندوق قرض الحسنه پرستاری پیشتر به نام امام جواد(ع) مزین بود اما این مجموعه مجبور به تغییر نام به سخاوت شد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه پرستاری سخاوت اظهار داشت: این صندوق از سال ۷۵ در دفتر پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد و هم اینک ۲۸ شعبه فعال در کشور دارد.

هوشمند عنوان کرد: این صندوق ۱۸۶ هزار مشتری دارد اما از این تعداد ۱۳۵ هزار مورد فعال بوده و از موسسه خدمات می گیرند.

وی یادآوری کرد: تا سال گذشته چهار تن از اعضای خانواده پرستاران نیز می توانستند از مزایای صندوق بهره مند شوند اما با محدودیت های ایجاد شده توسط بانک مرکزی، مشتریان غیر پرستار کاهش یافت.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه پرستاری سخاوت ادامه داد: یکی از محاسن این صندوق اجرای صفر تا ۱۰۰ درصد کار، توسط جامعه پرستاری است.

هوشمندی تاکید کرد: این موسسه کمترین میزان معوقات را دارد و در حالیکه میانگین معوقات در بانک ها ۱.۵ درصد است در این موسسه کمتر از یک درصد است.

وی افزود: این موسسه بر خلاف سایر بانک ها و موسسه های مالی اعتباری، سهامدار ندارد و سود آن در جهت رفاه جامعه پرستاری هزینه می شود.

گفتنی است؛ سه هزارو ۵۰۰ کادر پرستاری در قالب پرستار (فوق لیسانس و دکترا)، کارشناس بیهوشی، اتاق عمل، دیپلم بهیاری، کمک پرستار، کمک بهیار و بیمار بر در مراکز درمانی همدان فعال هستند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 177
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث