پایان یک ادعا…!

دسته: کافه پرستار , یادداشت
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
پایان یک ادعا…!

"جامعه پرستاری در حال حاضر دیگر با تعرفه گذاری خدمات پرستاری موافق نیست"!؟

به گزارش پرستارنیوز، سردبیر تحریریه این پایگاه خبری-تحلیلی طی یادداشتی در این خصوص اینگونه نوشت:

“جامعه پرستاری در حال حاضر دیگر با تعرفه گذاری خدمات پرستاری موافق نیست”!؟

این جمله شاه بیت مصاحبه رئیس کل سازمان نظام پرستاری درج شده در سایت سازمان در آخرین روز فروردین سال ۹۸ است. جمله ای که اگر از دهان هر کدام از فعالین حرفه ای دیگر به جز مسئولین فعلی سازمان خارج می شد قطعا آماج انتقاد برخی فعالین صنفی منتسب به جریان عدالتخواهی در پرستاری می شد و گوینده ” پرستار وابسته به قدرت “خوانده می شد که به آرمان های پرستاری خیانت کرده است. ولی با گذشت چند روز هنوز هیچ واکنشی در این زمینه از هیچ گروهی دیده نشده است.

در حقیقت کشیدن خط بطلان بر ام المطالبات پرستاری چندی است که با طرح موضوع پرداخت حقوق ثابت به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی (Fixed Payment) از سوی مسئولین خانه پرستار کشیده شده است و ادامه این راه بر عهده مسئولین سازمان گذاشته شده تا هزینه های احتمالی آن را بپردازند تا برخی چهره ها بتوانند به راحتی از زیر بار این موضوع شانه خالی کنند و همچنان خود را مخالف هر سیاستی و مدافع پرستاری نشان دهند.

جریان عدالتخواهی که شعار اجرای شش ماهه  قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را سر می داد در این چهار ساله نتوانست کوچکترین اقدام عملی در جهت اجرای این قانون بردارد و امروزدر حالی که تمامی سیاست های قانونی و اعلام شده حوزه سلامت حرکت به سمت پرداخت مبتنی بر گروه های تشخیصی DRG است به نظر می رسد مسئولین شعار زده خانه پرستار و سازمان نظام پرستاری با طرح موضوع پرداخت ثابت که روش منسوخ در حوزه سلامت است و با شرایط کشور و قوانین نیز مطابقت ندارد قصد فرافکنی و فرار از زیر بار مسئولیت و عدم پاسخگوئی را دارند. گو اینکه این سازمان می توانست با ارائه ادله علمی (و نه مصاحبه صرف) جایگاه پرستاری در DRG را ثابت کند .

در حقیقت این اعتراف تلخ رئیس کل سازمان که خود را جای جامعه پرستاری گذاشته است و با تعرفه گذاری خدمات پرستاری مخالفت کرده است ناشی از بن بست حرفه ای در سازمان نظام پرستاری است که زمانی خود جریان ساز و مبدع قوانین حرفه ای بود .

 


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3623 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 315
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث