اضافه کاری پرستاران ساعتی ۴ تا ۶ هزار تومان!/ ضرر پرستاران در طرح قاصدک

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
اضافه کاری پرستاران ساعتی ۴ تا ۶ هزار تومان!/ ضرر پرستاران در طرح قاصدک

دبیر کل خانه پرستاری ایران گفت: طرح قاصدک و یکسان بودن اضافه کاری و کارانه پرستاران باعث ضایع شدن حق این افراد شده است.

به گزارش پرستارنیوز، محمد شریفی مقدم دبیر کل خانه پرستار  در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ اظهار کرد: پرستاری یکی از مشاغل سخت کشور است از این رو بسیاری از پرستاران هیچ تمایلی به اضافه کاری در بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و یا مراکز درمانی ندارند.

وی ادامه داد: پرستارانی که استخدام رسمی دولت هستند حقوق ثابت ماهانه دولتی دریافت می‌کنند اما نیروهای شرکتی در برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همین حقوق ماهیانه را با تاخیر دریافت می‌کنند.

شریفی مقدم با اشاره به ادغام کارانه پرستاران با اضافه کاری تحت عنوان طرح قاصدک گفت: اجرای طرح قاصدک و یکی بودن اضافه کاری با کارانه پرستاران سبب شده است تا اضافه کاری پرستاران با تاخیرهای یک ساله و به همراه کارانه‌ آن ها پرداخت شود، مسئله ای که پرستاران را از نظر مسائل مالی با مشکل مواجهه کرده است.

دبیر کل خانه پرستار ایران عنوان کرد: محیط سخت کاری، نرخ پایین اضافه کاری ها و جدا نبودن اضافه کاری از کارانه پرستاران سبب شده است تا بسیاری از همکاران حاضر به اضافه کاری در محیط کاری خود نباشند و همین مسئله باعث ایجاد کمبود نیرو در برخی از مراکز درمانی شده است.

وی ادامه داد: امروزه پرستاران به ازای هر ساعت اضافه کاری بین ۴ تا ۶ هزار تومان دریافت می‌کنند که دربرابر کار بسیار سخت‌آن ها مبلغ بسیار ناچیزی است.

وی ادامه داد: طی شش ماه گذشته، جلساتی متعدد با معاونت پرستاری وزارت بهداشت مبنی بر جداسازی اضافه کاری از کارانه پرستاران انجام ولی تا به امروز نتایج مثبتی حاصل نشده است.

شریفی مقدم اضافه کرد: من امیدوارم اضافه کاری پرستاران از کارانه آنها که تحت عنوان طرح قاصدک انجام می‌شود از یکدیگر تفکیک شود زیرا پرستاران را با مشکلات مالی و تاخیر در پرداخت مطالبات رو به رو می‌سازد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3607 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 729
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث