هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟

یک فعال صنفی پرستاری با اعتقاد به اینکه باید دید هدف از ایجاد تغییر معاونت پرستاری به مراقبت و خدمات جامع سلامت چیست؟گفت: آیا با این تغییر گره‌ای از مشکلات نظام سلامت باز خواهد کرد؟

به گزارش پرستارنیوز از نظام پرستاری،حامد عنایتی با بیان اینکه این تغییر در بهبود وضعیت سلامت جامعه چه تأثیری خواهد گذاشت؟، گفت: باید مشخص شود که از ایجاد چنین تغییری چه میخواهیم و به دنبال چه چیزی هستیم؟

وی ادامه داد: تعریف سلامت کاملاً مشخص است و براساس تعاریف موجود در رفرنس های سلامتی به معنای برخوارد بودن از آسایش کامل جسمی، روانی و اجتماعی بوده و تعریف مراقبت هم مشخص است.

این فعال صنفی پرستاری افزود: پرستار براساس ۳ سطح پیشگیری در امر مراقبت و درمان ورود کرده و بر تمرکز بر پیشگیری از ابتلاء به بیماری یا اختلال درمان زودهنگام و بازتوانی تاکید دارد.

عنایتی خاطرنشان کرد: این تغییر عنوان از جانب جامعه‌ی پرستاری پذیرفته نیست. هر چند بر عملکرد این معاونت انتقاداتی وارد است اما دلیلی منطقی نیست که وزارت بهداشت چنین تغییراتی را در دستور کار خود قرار دهد.

وی یادآور شد: بعید به نظر می‌رسد کسی در میان مسئولان باشد که اعتقاد به اهمیت کار پرستاران و فعالیت‌هایشان نداشته باشند از این‌رو چنین اقدامی منطقی و کارشناسی شده نیست و وزیر بهداشت باید از اجرای این تغییرات جلوگیری کند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 60
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث