نگاه به جامعه پرستاری باید حمایت گرانه باشد/کمبود یک هزار پرستار در ملایر

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
نگاه به جامعه پرستاری باید حمایت گرانه باشد/کمبود یک هزار پرستار در ملایر

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: نگاهمان به جامعه پرستاری باید حمایت گرانه و سرشار از اعتماد باشد.

به گزارش پرستارنیوز از ایرنا ،بهرزو رحیمی روز یکشنبه در آیین تجلیل از پرستاران نمونه شهرستان ملایر اظهار کرد: با همدلی و تعاملی که امروز در بین مسئولان وجود دارد، امیدواریم شاهد رفع مشکلات پرستاران باشیم.

وی با اشاره موفقیت آمیز بودن طرح تحول نظام سلامت افزود: پرستاران ستون فقرات این طرح هستند که بیشترین فشار کاری را متحمل شدند تا طرح با موفقیت اجرا شود و نیاز است مطالبات آنها به موقع پرداخت شود.

وی بیان کرد: برخی بیماران به دلیل عدم آموزش دوباره به چرخه درمان بازمی گردند که با ورود پرستاران به حوزه آموزش های اجتماعی این مشکل تا حدودی رفع خواهد شد.

رحیمی افزود: مسئولیت پرستاران در این زمینه خطیر است و باید از علم، تجربه و هنر خود برای ارتقای سطح سلامت اجتماعی جامعه استفاده کنند.
وی بیان کرد: مولفه هایی همچون سلامت و فرهنگ سلامت هم اکنون نیازمند حرفه پرستاری است.

رحیمی افزود: بارها پلاسکوها فرو می ریزند و پرستاران با صحنه های این چنینی مواجه هستند، اما هیچ رسانه ای نیست که شهدای پرستار را به تصویر بکشد.

وی با بیان اینکه حرفه پرستاری با علم، هنر، حلم و تجربه عجین شده است، اظهار کرد: جامعه پرستاری ما نباید قربانی بازی های سیاسی و جناح بازی شود.

رحیمی گفت: در حال حاضر ۶۰ هزار پرستار در ۱۸۱ دانشگاه سراسر کشور در حال آموزش هستند و تلاش می کنند از بستر علم، خدمات به مردم ارائه دهند.

رییس هیات مدیره نظام پرستاری ملایر نیز از فعالیت بیش از یک هزار و ۲۰۰ پرستار در سطح بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۶۵۰ پرستار عضو نظام پرستاری این شهرستان هستند.

علیرضا مرادی بیان کرد: هم اکنون یک هزار پرستار در ملایر مورد نیاز است تا بتوانیم برای ادامه روند طرح تحول نظام سلامت خدمات مطلوب تری را به مردم ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد پرستاران ملایر خانم هستند، افزود: با اجرای طرح تحول سلامت و چند برابر شدن تعداد مراجعان، بار کاری پرستاران بیش از گذشته شد.

مرادی عقب افتادن ۱۰ ماهه پرداخت کارانه و اضافه کاری پرستاران از سوی بیمه ها و حذف برخی رده های پرستاری را از دیگر مشکلات این قشر از جامعه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پرستاران به دلیل نداشتن امنیت شغلی در برخی موارد مورد هجوم همراهان بیمار قرار می گیرند، خواستار حضور نیروهای پلیس در ایام تعطیل در بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان شد.

وی همچنین خواستار پیگیری مطالبات معوق پرستاران از سوی نمایندگان مجلس شد.

در این آیین از ۴۰ پرستار نمونه و تعدادی از پرستاران پیشکسوت شهرستان ملایر تجلیل به عمل آمد.

همچنین از لیلا نصری به عنوان پرستار نمونه کشوری این شهرستان نیز تجلیل شد.

در حال حاضر بیش از یک هزارو ۲۰۰ پرستار در سطح بیمارستان ها و مراکز درمانی این شهرستان مشغول فعالیت هستند.

شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر ۳۰۰ هزار نفر در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

 


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 179
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث