نقش موثر کار تیمی پرستاران در پیشگیری و مدیریت بیماری های روانی

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۹ مهر ۱۳۹۷
نقش موثر کار تیمی پرستاران در پیشگیری و مدیریت بیماری های روانی

 معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، گفت: پرستاران و ماماها قدرت رهبری و کار تیمی با دیگر متخصصان سلامت در پیشگیری و مدیریت بیماریهای روانی را ثابت کرده اند.

به گزارش پرستارنیوز، دکتر مریم حضرتی، به مناسبت روز جهانی سلامت روان در مشهد، با بیان اینکه پیشگیری و کنترل بیماری ها از اولویت سلامت محسوب می شوند، اظهارداشت: بیماری ها و ناخوشی های روانی تهدیدات اصلی برای سلامت و توسعه اجتماعی و اقتصادی هستند که می تواند منجر به افزایش سالهای عمر با ناتوانی (DALY)  شوند.

وی افزود: هدف از ارتقای سلامت روانی، پیشگیری از اختلالات روانی، ارایه مراقبت، ارتقای ظرفیت بهبود، ارتقای سطح رعایت حقوق بشر و کاهش مرگ و میر و ناتوانی در میان افراد با اختلالات روانی است که در برنامه عملیاتی جهانی سلامت روان سازمان بهداشت جهانی نیز در سالهای ۲۰۲۰ -۲۰۱۳ آمده است.

دکتر حضرتی تصریح کرد: شواهد و پژوهش ها نشان می دهد که اقدامات موثر برای پیشگیری و مدیریت ناخوشی های روانی نیازمند فعالیت های بین بخشی است که هدف آن رسیدگی به تعدادی از عوامل خطر قابل تعدیل و غیرقابل تعدیل است که منجر به افزایش بار بیماری به دوره زندگی می شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در کشورهای با درآمد کم یا متوسط، بسیاری از مردمی که دچار اختلالات روانی، می شوند، هیچ درمانی را برای بیماری هایشان دریافت نمی کنند اما در کشورهای پر درآمد اینطور نیست.

وی گفت: تعیین کننده های سلامت و بیماری های روانی فقط شامل مدیریت افکار، احساسات، رفتارها و نحوه تعامل با دیگران نیست بلکه عوامل اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و محیطی مانند سیاست های ملی، تامین اجتماعی، استاندارهای زندگی، شرایط کار و حمایت های اجتماعی را نیز شامل می شود.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3600 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 103
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث