نقش مهم پرستاران در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و کاهش هزینه های نظام سلامت

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
نقش مهم پرستاران در پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و کاهش هزینه های نظام سلامت

معاون پرستاری وزارت بهداشت در مراسم افتتاح کلینیک پیشگیری از بیماری های قلبی در همدان بر نقش مهم پرستاران در پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر و کاهش هزینه های نظام سلامت، تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پرستارنیوز از وبدا، دکتر مریم حضرتی در جریان سفر به استان همدان، در مراسم افتتاح کلینیک پیشگیری و کنترل از بیماری های قلبی اظهارداشت: چهار بیماری غیر واگیر”قلبی و عروقی، سرطان ها، بیماری های مزمن ریوی و دیابت”، مهمترین معضل نظام سلامت در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله کشور ما محسوب می شوند.

وی افزود: نزدیک به سه چهارم از مرگ های ناشی از بیماری های غیر واگیر به شکلی نامناسب، در کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط رخ می دهد.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، گفت: بیماری های قلبی و عروقی بیشترین میزان مرگ و میر مرتبط با بیماری های غیر واگیر در جهان را موجب می شود، به طوری که سالانه بیش از ۱۷ میلیون نفر در سال به دلیل این بیماری ها جان خود را از دست می دهند.

دکتر حضرتی با اشاره به اینکه پرستاران به عنوان خط مقدم نظام سلامت نقش بسیار مهمی در پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر دارند، افزود: در کشور ما نیز برای کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت خدمات به مردم، پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در اولویت نظام سلامت قرار گرفته است.

همچنین معاون پرستاری وزارت بهداشت در آیین افتتاح مرکز مشاوره و مراقبت های پرستاری در منزل در بیمارستان قلب فرشچیان نیز تصریح کرد: ارائه خدمات از طریق مراکز مراقبت درمنزل گامی به سوی ارائه خدمات با کیفیت و ارزان قیمت است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3607 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 199
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث