نظام پرستاری ملجا پرستاران یا…؟

دسته: کافه پرستار , یادداشت
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۸ آبان ۱۳۹۷
نظام پرستاری ملجا پرستاران یا…؟

مدتی است خبرهایی از سازمان نظام پرستاری در فضای مجازی و حقیقی منتشر می شود که حاکی از وجود رویکردی اقتصادی و منفعت طلبانه در سمت های اجرائی این سازمان و زیر مجموعه های آن می باشد.

مدتی است خبرهایی از سازمان نظام پرستاری در فضای مجازی و حقیقی منتشر می شود که حاکی از وجود رویکردی اقتصادی و منفعت طلبانه در سمت های اجرائی این سازمان و زیر مجموعه های آن می باشد. شاید به جرات بتوان دوره چهارم سازمان را بی برنامه ترین، متزلزل ترین و نا کارآمدترین دوره فعالیت سازمان در ۱۵ سال عمر آن دانست که نداشتن دستاورد قابل، تغییرات پی در پی مدیریتی، جنجال آفرینی و اخیرا مسایل مالی از نتایج آن است .

هنوز از موضوع تعاونی اعتبار اعضا و شاغلین نظام پرستاری که اخبار موثق خبر از انحلال آن و ادغام در یک بانک می دهد و سوء استفاده مالی مسئولین مشترک نظام پرستاری و تعاونی اعتبار وابسته تقریبا ثابت شده مدتی نگذشته است، که موضوع بی پاسخ و شبهه ناک حقوق های نجومی مسئولین این سازمان ذهن جامعه پرستاری را به خود مشغول کرده است و به غیر از تکذیب و بدون دلایل متقن و غیر مستند توسط رئیس کل و معاون توسعه این سازمان که اتفاقا هر دو ذینفع این موضوع هستند هیچ کدام از مسئولین شورایعالی اظهار نظر نکرده اند .

در همین مدت کوتاه خبرهائی از سوء استفاده مالی در بخش آموزش و شرکت خدمات بیمه ای آن نیز به گوش رسیده که امیدواریم به دقت بررسی شود و صحت نداشته باشد .

در حوزه بین الملل نیز از چندی پیش شاهد باز شدن تجارتی تحت عنوان اعزام به خارج و مشاوره با پرداخت هزینه هستیم. جدای از اینکه آیا تشویق پرستاران به مهاجرت با تبلیغات سازمان و از طریق کانال های رسمی آن جزو وظایف سازمان است یا خیر ولی موضوع وقتی جالب می شود که مدیر بین الملل سازمان در اطلاعیه رسمی در سایت سازمان، انجمن کاریابی های بین المللی وزارت کار را فریبکار و غیر قانونی می داند و رئیس انجمن نیزدر مصاحبه رسمی دلیل اینگونه رفتار را مخالفت وزارت کار با درخواست شخصی مدیر بین الملل سازمان با تاسیس دفتر کاریابی بین المللی به دلیل نداشتن شرایط لازم می داند .

در حوزه کارآفرینی نیز که جزو مشغله های روزمره مسئولان ارشد این سازمان شده است هنوز مصوبه شورا برای ورود به این مبحث منتشر نشده است و معلوم نیست آیا در وضعیتی که پرستاران با مشکلات عدیده در حوزه پرستاری مواجه هستند آیا در ماه های پایان کار دوره چهارم پرداختن به موضوع کارآفرینی و استخدام چندین مشاور و مدیر با هزینه های چند ده میلیونی جزو اولویت های پرستاری و سیاست های شورایعالی می باشد یا خیر ؟

با توجه به مسئولیت قانونی شورایعالی به عنوان بالاترین مرجع سیاست گذاری و نظارت سازمان نظام پرستاری تمامی مسئولیت های اتفاقات سازمان بر عهده این نهاد است؛ اگر بازرسین این شورا از ماه ها پیش در موضوع شبهه تخلف در تعاونی اعتبار به دلیل روابط سیاسی با برخی افراد نفوذی خانه پرستار از مدعیان خواستند طلب بخشش و استغفار کنند امروز کلیه افراد شورایعالی چه منتخبین و چه نمایندگان نهادهای نظارتی در شورا باید به پرستاران در مورد این تخلفات گزارش دهند و در مورد عدم انجام وظایف نظارتی خود استغفار کرده و از پرستاران عذر خواهی کنند .


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3527 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 66
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث