نشست نمایندگان صنفی-علمی جامعه پرستاری با دبیر کارکرده اجتماعی دولت

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۸ دی ۱۳۹۷
نشست نمایندگان صنفی-علمی جامعه پرستاری با دبیر کارکرده اجتماعی دولت

کمیته پرستاری بسیج جامعه پزشکی ضمن دعوت از تعدادی از چهره های صنفی و علمی جامعه پرستاری به مناسبت روز پرستار، میزبان دبیر کارکرده اجتماعی دولت بود.

به گزارش پرستارنیوز، در ابتدای این نشست ، احمدی جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی ضمن بیان نگاه تاریخی و متعالی بسیج به جامعه پرستاری به عنوان ستون فقرات نظام سلامت ، از تلاش های این سازمان در راستای ایجاد بستری علمی و منصفانه جهت پیگیری مطالبات اصناف خدمت گذار در  نظام سلامت از جمله پرستاران خدوم گزارشی را ارائه کرده و خواستار ایجاد نگاهی نو در عرصه سیاستگذاری سلامت به جایگاه و نقش پرستاران در دولت و مجلس شدند.

در ادامه عبادی رئیس کمیته پرستاری بسیج جامعه پزشکی، ضمن تشریح شرایط موجود پرستاری کشور، به بیان منطق اقتصادی و علمی طرح های پیشنهادی خود در جهت رفع مطالبات پرستاران پرداختند.

در این جلسه میرزابیگی به بیان سوابق تاریخی تهیه و تدوین قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پرداخته و به چند مورد از رویکردهای جدید  علمی که با فرآیندهای منطق اقتصادی همخوانی در شرایط فعلی مطابقت دارد، اشاره کرد.

در این نشست دالوندی رئیس نظام پرستاری، چراغی رئیس نظام پرستاری تهران، کشفی، عزیزی عضو شورا عالی پرستاری کشور، وحدانی نیا از مدیران بهداری ارتش و چند تن دیگر از نمایندگان انجمن های علمی و صنفی دیدگاه های  خود را در زمینه توجه بیشتر به جایگاه پرستاری و توسعه عدالت در نظام سلامت ایراد کردند.

در این دیدار اشتریان، ضمن بیان مخاطرات موجود در مسیر قانون گذاری و اجرا، به تقابل های گفتمانی موجود در حوزه سلامت اشاره کرده و یکی از مشکلات بزرگ در حوزه سلامت را نهاد گرایی تاریخی بر اساس یک رویکرد خاص دانستند و از فعالین جامعه پرستاری خواستند با ایجاد بستر گفتگو و صحبت با مردم و مسئولین ، موضوع نهاد سازی را جهت تقویت هویت حرفه ای در دستور کار قرار دهند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 56
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث