نجاتیان: حال مصدومان حادثه آتش سوزی در بیمارستان میاندوآب رو به بهبود است

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۲ مهر ۱۳۹۶
نجاتیان: حال مصدومان حادثه آتش سوزی در بیمارستان میاندوآب رو به بهبود است

مدیر کل دفتر ارتقا سلامت و خدمات بالینی پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز برای بازدید از وضعیت حادثه آتش سوزی در بیمارستان میاندوآب به این شهر رفت، گفت: حال 6 مصدوم این حادثه رو به بهبود است.

به گزارش پرستارنیوز، احمد نجاتیان افزود: صبح امروز-شنبه- بلافاصله پس از انتشار خبر آتش سوزی در بخش آی سی یو بیمارستان فاطمه الزهرای میاندوآب به دستور سرکار خانم حضرتی، معاون پرستاری به این شهر اعزام شدیم.

وی گفت: این حادثه ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد شنبه در پی آتش سوزی و انفجار یک دستگاه ونتیلاتور در بخش آی سی یو بیمارستان فاطمه الزهرای شهر میاندوآب رخ داد و در این حادثه متاسفانه یکی از بیماران فوت کرد و ۶ نفر دیگر شامل چهار بیمار بستری و دو پرستار مصدوم شدند.

نجاتیان افزود: در پی انفجار یک دستگاه ونتیلاتور در این بخش بیمارستانی، این بخش دچار آتش سوزی شد و دورد غلیظی در بخش منتشر شد.

مدیر کل دفتر ارتقا سلامت و خدمات بالینی پرستاری وزارت بهداشت گفت: در این بخش ۵ بیمار بستری بودند که یکی از بیماران برای ادامه درمان به ارومیه اعزام شد و سه بیمار دیگر نیز در بخش های دیگر بیمارستانی شهر میاندوآب تحت مراقبت و درمان قرار گرفتند و خوشبختانه علایم حیاتی این بیماران تحت کنترل است.

وی افزود: این حادثه در نیمه شب رخ داد و انفجار دستگاه ونتیلاتور حادثه مهیبی را در بیمارستان ایجاد کرد و اگر همکاری و فداکاری پرستاران این بخش نبود که از دل و جان برای نجات بیماران تلاش کردند، معلوم نبود وضعیت بیماران این بخش چه می شد.

نجاتیان گفت: زمان این حادثه سه پرستار در شیفت بودند که دو نفر از پرستاران آقا به سرعت برای نجات بیماران وارد فضای پر از دود بخش شدند و البته به سرعت و بعد از چند دقیقه عوامل آتش نشانی و مسئولان بیمارستان نیز در محل حادثه حاضر شدند و توانستند به سرعت چهار نفر از بیماران مصدوم را از بخش خارج کنند اما یکی از بیماران که بیمار بدحالی بود متاسفانه در این حادثه فوت کرد.

وی اضافه کرد: به علت دود غلیظی که در بخش ایجاد شده بود، بیماران بستری در این بخش دچار عوارض تنفسی شده اند که تحت درمان هستند.

نجاتیان گفت: در این حادثه یکی از پرستاران نیز دچار عوارض شدید تنفسی شد که تا صبح امروز تحت مراقبت با دستگاه تنفس مصنوعی بود و خوشبختانه امروز از دستگاه آزاد شد اما هنوز یک مقدار دچار تنگی نفس است ولی به گفته پزشک معالج، حال وی رو به بهبود است و امیدواریم به زودی مرخص شود.

وی افزود: به دستور خانم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت و به نمایندگی از وزارت بهداشت امروز با خانواده بیماران و مصدومان این حادثه دیدار کردیم و هماهنگی های لازم انجام شد که هر امکان و نیازی که برای درمان و مداوای آنان باشد تامین شود.

وی ادامه داد: در این بازدید، مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و تبریز و نیز مسئولان بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب حضور داشتند.

نجاتیان درباره علت این حادثه گفت: علت این حادثه از طرف آتش نشانی و دانشگاه علوم پزشکی در حال بررسی است ولی به گفته شاهدان عینی نقص فنی دستگاه ونتیلاتور موجب بروز این حادثه شده است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 309
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث