نامه سرگشاده جمع کثیری از پرستاران و کارکنان نظام سلامت به رئیس جمهور/لطفا با استعفای وزیر بهداشت موافقت نکنید

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۲ دی ۱۳۹۷
نامه سرگشاده جمع کثیری از پرستاران و کارکنان نظام سلامت به رئیس جمهور/لطفا با استعفای وزیر بهداشت موافقت نکنید

جمعی کثیری از پرستاران و گروه های مختلف کارکنان نظام سلامت با ایجاد کمپینی از رییس جمهور خواستند تا با استعفای وزیر بهداشت موافقت نکند.

به گزارش پرستار نیوز شرح این درخواست به این شرح است:
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
حضرت حجه الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی ( دامت توفیقاته)
سلام علیکم
احتراماً به استحضار می رساند خبر غیرمنتظره استعفای وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی که از دولتمردان موفق، پر تلاش و مردمی دولت جنابعالی می باشند؛ موجی از تاسف، نگرانی و سرخوردگی را در بین کارکنان نظام سلامت و بویژه بخش کثیری از پرستاران ایجاد کرده است. حضرتعالی به خوبی مستحضرید که در دولت شما، نظام سلامت کشور با مدیریت مقتدرانه و جهادی ایشان بیشترین رضایتمندی را در مردم اقصی نقاط کشور ایجاد کرده است و بزرگترین سرمایه اجتماعی دولت جنابعالی ناشی از فعالیت خالصانه این دولتمرد خستگی ناپذیر می باشد ، پرسنل نظام سلامت در مشی انقلابی ورویکرد جهادی تلاش‌های خود ؛ نیز تأثیرپذیری زیادی از حضور و نوع مدیریت دکتر هاشمی داشته و دارند. لذا مستدعی است با مداخله به موقع و دلسوزانه جنابعالی در موضوع همکاری سازمان برنامه و بودجه برای رفع کمبودهای وزارت بهداشت از جمله مهمترین آن کمبود نیروی انسانی پرستاری که یکی از مهمترین درخواست های ایشان و ما پرستاران درسراسر کشور می باشد؛ موجبات همراهی بیشتر سازمان برنامه و بودجه با وزیر محترم فراهم آورید.
با توجه به کمبود شدید پرستار و پیگیری های انجام شده در خصوص جذب نیروی پرستاری ، علیرغم برگزاری جلسات متعدد شخص وزیر ، معاونین و مدیران این وزارت خانه با مدیران سازمان برنامه و بودجه ، سازمان امور اداری و استخدامی و کمیسیون بهداشت درمان مجلس شورای اسلامی، متاسفانه علیرغم توافقات انجام شده ؛ سازمان برنامه و بودجه در لایحه بودجه ۹۸ این موضوع مهم را نادیده گرفته و در بودجه لحاظ نکرده است که این موضوع موج شدیدی از نارضایتی در بین پرستاران از بالین گرفته تا دانشجویان پرستاری ایجاد کرده است (که هفته گذشته شاهد تجمع بالغ بر ۵۰۰ نفر از دانشجویان پرستاری به نمایندگی از ۱۸۶ تشکل دانشجویی، مقابل سازمان برنامه و بودجه بودیم).
بدون شک این بی توجهی که موجب افزایش نارضایتی مردم، نظام سلامت و بویژه پرستاران شده است کماکان بحرانی تر خواهد شد و در نهایت قربانی اصلی آن مردم خواهند بود. این موضوع زمانی اهمیت دوچندان پیدا میکند که این کمبودها باعث کاهش انگیزه خدمتی ، افزایش اضافه کاریهای اجباری، انباشت معوقات ۱۲ ماهه وبیشتر بدهی به کارکنان را به دنبال داشته است. لیکن ما پرستاران و کارکنان نظام سلامت علیرغم موارد پیش گفت و تحمل کمبودها، کماکان به مردم و میهن عزیزمان خدمت نموده ایم لیکن صبر وتحمل هم اندازه ای دارد. ولو اگر پرستار باشی.
بنابراین از حضرتعالی، که رییس جمهور محترم و منتخب ملت بزرگ ایران و حاکم بر روابط بین اعضای کابینه می باشید انتظار داریم و می خواهیم که با عدم پذیرش استعفای ایشان و با تذکر جدی به سازمان برنامه و بودجه برای عمل به تعهدات و توافقات ، هرچه زودتر زمینه برگشت وزیر محترم و عادی سازی خدمت رسانی به مردم در نظام سلامت را فراهم فر مایید.
جمع کثیری از پرستاران و کارکنان نظام سلامت

نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 138
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث