معوقات گروه های پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بین ۹ تا ۱۱ ماه

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۶ خرداد ۱۳۹۸
معوقات گروه های پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بین ۹ تا ۱۱ ماه

خضری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به این که ۴۰ میلیون نفر در حال حاضر زیر خط فقر دارند، گفت: با توجه به پرداختی پرستاران، ماماها و برخی پزشکان این افراد نیز زیر خط فقر قرار دارند و نیاز به بررسی و رسیدگی وجود دارد .

به گزارش پرستارنیوز از نظام پرستاری،رسول خضری با اشاره به این که معوقات گروه های پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بین ۹ تا ۱۱ ماه است که پرداخت نشده است، گفت: این مهم باعث ایجاد نارضایتی در ارائه خدمات شده است و پرستاران و سایر کادر درمان انگیزه ای برای ارائه خدمات ندارند.

وی ادامه داد: براساس وضعیت اقتصادی کنونی کشور و تورم، ۴۰ میلیون ایرانی زیر خط فقر قرار دارند که گروه های پرستاری ، ماما و تعدادی از گروه‌های پزشکی نیز جز این افراد محسوب می شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ناکارآمدی بیمه ها در کشور اظهار داشت: اگر حلقه واسطه بین پزشک و بیمار یا پرستار وبیمار را بیمه کارآمد قرار دهیم به تبع آن زیرمیزی و گلایه ها نیز از بین خواهد رفت و خدمات درمانی در دسترس همگان قرار گرفته و مردم نیز خدمات با کیفیت‌ترین دریافت می‌کنند .

وی افزود: درکشورهایی مانند انگلستان، آمریکا، آلمان، کانادا، سوئیس و ایتالیا ۱۸ سال طول کشیده که طرح پزشک خانواده پرستار در منزل و و غیره به طور دقیق و مناسب اجرا شود و مستقیماً ارتباط مالی با بیمار ندارند بلکه این خدمات توسط بیمه‌ها ارائه می شوند و طرف حساب بیمه ها هستند بنابراین بیمه های کارآمد و با کیفیت می توانند تمامی مشکلات را برطرف نمایند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 44
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث