معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:۸۰ درصد پرستاران خراسان جنوبی بانوان هستند

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
معاون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:۸۰ درصد پرستاران خراسان جنوبی بانوان هستند

معاون درمان، دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی درمانی بیرجند گفت: 80 درصد جامعه پرستاری خراسان جنوبی بانوان هستند که در بخش های پرستاری، بهیاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی مشغول ارایه خدمت هستند.

به گزارش پرستارنیوز،محمد دهقانی روز چهارشنبه در مراسم گرامیداشت روز پرستار و تجلیل از پرستاران نمونه افزود: در حیطه پرستاری علاوه بر بهداشت و درمان در حوزه آموزش و پژوهش نیز فعالیت های خوبی انجام می شود.

وی گفت: در حال حاضر ۶ دانشکده فعال در حیطه پرستاری، مامایی و پیراپزشکی در شهرستان های قاینات، بیرجند، فردوس و طبس فعالیت دارد که سالانه بیش از ۳۰۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و ارشد پذیرش و فارغ التحصیل می شود.

وی بیان کرد: در حوزه بهداشت و پیشگیری مراکز بهداشت و درمان بیش از ۳۰۰ نیروی پرستاری مشغول به فعالیت هستند.

دهقانی اظهار کرد: در یکسال گذشته اتفاق خوبی در حوزه پرستاری اتفاق افتاد که در قالب طرح تحول نظام سلامت ۱۲۰ نیروی فارغ التحصیل در بیمارستان ها جایگزین شدند.

وی عنوان کرد: در مجموعه علوم پزشکی خراسان جنوبی ۱۱ بیمارستان و در مجموع ۱۳ بیمارستان فعال وجود دارد که ۸۵۷ تخت مصوب و ۹۸۲ تخت فعال زیر مجموعه این دانشگاه است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یادآور شد: علاوه بر این ۲۶۰ تخت ستاره دار که بیمار کمتر از ۲۴ ساعت بستری می شود وجود دارد که از این تعداد، ۱۴۰ تخت ویژه در بیمارستان های استان وجود دارد.

دهقانی افزود: بیشتر نیروهای حوزه بهداشت و درمان به ویژه در بیمارستان ها، کادر پرستاری هستند که در حیطه پرستاری، بهیاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت های پزشکی فعال هستند.

وی مجموع نیروهای بالینی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را ۲ هزار و ۱۰۳ نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد، نیروهای بالینی ۳۷۳ نفر، مراکز بهداشتی، درمانی شهری و روستایی ۳۳۰ نفر و فوریت های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ جاده ای و شهری ۴۰۰ نفر به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمات هستند.

وی با اشاره به تحصیلات تکمیلی نیروهای پرستاری استان، یادآور شد: در حال حاضر هزار و ۱۰۳ نفر در مقطع کارشناسی و ۷۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد مشغول تحصیل هستند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 479
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث