مسئولیت دسته جمعی 

دسته: کافه پرستار , یادداشت
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
 مسئولیت دسته جمعی 

پرستارنیوز- با نزدیک شدن به روز اعلام نظر هیات هفت نفره بررسی استیضاح رئیس کل سازمان نظام پرستاری که بر اساس آن اعضای شورای عالی برای ماندن و یا رفتن دکتر آدابی نظر می دهند، گمانه زنی ها و اظهار نظر ها و گاهی تهدیدهای زیادی در فضای حقیقی و مجازی منتشر می شود.

عمده این اظهار نظرها از جانب طیف منتسب به “خانه پرستار” است که به طور روشن اعضای شورای عالی را در صورت عدم استیضاح دکتر آدابی تهدید نمودند و حتی برای اولین بار زمزمه تجمع در مقابل سازمان نظام پرستاری را مطرح کردند.

ظاهرا این طیف از اخراج معاون پشتیبانی سابق که از افراد شاخص این جریان به شمار می رود ناراحت شده و تمامی قصور و شعارزدگی سازمان را متوجه شخص رئیس کل سازمان می دانند؛ این در حالی است که هنوز حافظه جامعه پرستاری این قدر کوتاه نشده که تمامی حمایت ها و سینه چاکی های طیف به اصطلاح عدالتخواه و در رأس آن حزب سیاسی “خانه پرستار” و قائم مقام فعلی سازمان را از دکتر آدابی از یاد برده باشد.

در اصل تا زمانی که آدابی که خود محصول سیاست “خانه پرستار” است، دستورات آنها را بی چون و چرا اجرا می کرد رهبر و لیدر بود، ولی اکنون به مهره سوخته حزب خانه پرستار تبدیل شده است که باید عوض شود.

بر خلاف نظر این جریان مشکوک سیاسی، قاطبه تحلیلگران حرفه ای، وضعیت فعلی سازمان را که تبدیل به یک سازمان بدون عملکرد و با هزینه چند میلیاردی از جیب پرستاران شده است را ناشی از عملکرد شعاری و افراطی طیف “خانه پرستار” و عدم نظارت تمامی اعضای شورای عالی(طیف اکثریت، طیف اقلیت و نمایندگان انتسابی دستگاه ها) می دانند که به موقع جلوی انحرافات را نگرفتند و امروز سازمان نظام پرستاری به این درجه از تزلزل سازمانی رسیده است که حتی افراد دسته چندم حزب خانه پرستار نیز برای آن تعیین تکلیف می کنند.

تصمیم چهارشنبه اعضای شورایعالی، فارغ از نتیجه آن نخواهد توانست در ۸ ماهه پایان کار این دوره از سازمان نظام پرستاری تغییری به نفع جامعه پرستاری ایجاد نماید.

شاید مهمترین دستاورد این دوره سازمان را بتوان توسعه حزب “خانه پرستار” به قیمت بی خاصیت کردن سازمان نظام پرستاری و احتمال تعمد اضمحلال آن دانست، کاری که مسئولین دوگانه سوز خانه پرستار با ارسال تغییر قانون سازمان به مجلس از مدت ها پیش کلید آن را زده اند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 251
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث