مراسم تجلیل از پرستاران شهرستان ری برگزار شد

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۵
مراسم تجلیل از پرستاران شهرستان ری برگزار شد

مراسم تجلیل از پرستاران شهرستان ری همزمان با ایام ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، عصر یکشنبه در بیمارستان شهدای هفتم تیر برگزار شد.

به گزارش پرستارنیوز از ایرنا، در این مراسم علاوه بر پرستاران و کادر درمانی مجموعه های بیمارستانی حضرت صدیقه زهرا(س)، شهدای هفتم تیر، آیت الله فیروزآبادی، روانپزشکی رازی، دی کلینیک های سازمان تامین اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری جمعی از مسئولان استان تهران و شهرستان ری حضور داشتند.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و ری در مجلس شورای اسلامی، نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، هدایت الله جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، فاطمه تاجیک رئیس شبکه بهداشت و درمان ری و جمعی از مدیران بیمارستان های شهرستان ری از جمله مسئولان حاضر در این مراسم بودند.

در این مراسم ضمن پاسداشت مقام پرستاران عزیز و دلسوز کشور از ۳۰ نفر از پرستاران نمونه شهرستان ری نیز قدردانی شد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با بیان اینکه پرستاران نقشی بی بدیل و منحصر به فرد در تاریخ انقلاب اسلامی دارند افزود: مرور دوران پیروزی انقلاب اسلامی و حماسه سازی های ملت ایران بدون نقش آفرینی و دلسوزی های پرستاران غیرممکن است.

علیرضا محجوب گفت: هر جا که انقلاب اسلامی و فیلم های دوران انقلاب را مرور می کنیم پرستاران را که مهربانانه مجروحان را تیمار و مداوا می کنند می بینیم.

وی با اشاره به تلاش های مجلس شورای اسلامی برای احقاق حقوق پرستاران گفت: حدود ۷ سال پیش طرحی در مجلس شورای اسلامی با کمک یکی از نمایندگان پیرامون تعرفه نظام پرستاری به تصویب رسید اما از سوی دولت وقت مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفت اما امسال این طرح در برنامه ششم توسعه به عنوان یک تکلیف برای دولت گنجانده شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه استان تهران از ابتدای فعالیت دولت یازدهم در بخش بهداشت و درمان رشد مناسبی داشته است افزود: در بخش سیستم درمان پژوهش محور رشد ۲۱ درصدی و در طرح های تحقیقاتی حدود ۴ برابر رشد داشته ایم.

نعمت الله ترکی گفت: ۱۴ شرکت دانش بنیان و ۱۸ مرکز تحقیقاتی جدید برای توسعه درمان در استان تهران شکل گرفته است و همچنین در بخش بستری و افزایش کیفیت خدمات شاهد رشد بوده ایم.

وی با بیان اینکه سطح رضایتمندی مردم تهران از خدمات پزشکی بهداشتی به ۹۱ درصد رسیده است افزود: این رشد در استان تهران از سرانه کشوری در دولت یازدهم بالاتر است.

ترکی از ساخت ۱۵ بیمارستان تخصصی در ۱۶ شهرستان استان تهران خبر داد و افزود: احداث این بیمارستان ها از ابتدای سال ۹۵ آغاز شده و امیدواریم تا پایان سال ۹۶ به نقطه مشخصی در این بیمارستان ها برسیم.

وی از ابلاغ یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال برای نوسازی بیمارستان فیروزآبادی شهرری و جایگزینی بیمارستان ۷تیر خبر داد و افزود: این مبلغ از مصوبات سفر رئیس جمهوری به شهرستان ری است که پس از ابلاغ و تبادل موافقت نامه مرحله تعیین پیمانکار آن نیز به زودی آغاز می شود.

ترکی با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل بیمارستان های فیروزآبادی و ۷ تیر تا پایان سال ۹۶ از تخصیص ۸۶ میلیارد ریال برای کمک به پایگاه های امداد و نجات شهرری خبر داد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 303
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث