متهم کیست؟ / مادر بیرحم یا پرستار

دسته: حوادث
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۶ مرداد ۱۳۹۷
متهم کیست؟ / مادر بیرحم یا پرستار

آخرین خبر از پرونده جنجالی قتل نوزاد 3 ماهه در بیمارستان کرج

به گزارش پرستارنیوز،بهزاد عطارد معاون دادستان دادسرای انتظامی نظام پزشکی کرج در رابطه با علت فوت نوزاد سه ماهه در یکی از بیمارستان های شهر کرج اظهار داشت: حسب دستور مقام قضایی پرونده ای در دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی کرج مفتوح شد و دادیار و تیم کارشناسی در حال بررسی موضوع و انجام تحقیقات در این باره هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه پرونده در مرحله دادرسی است، امکان اظهار نظر در این مورد وجود ندارد.

معاون دادستان دادسرای انتظامی نظام پزشکی کرج گفت: با تکمیل تحقیقات، نظریه کارشناسی این دادسرا به استحضار مقام قضایی خواهد رسید.

عطارد تصریح کرد: لازم به ذکر است که قضاوت در باب عمد یا غیر عمد بودن این گونه حوادث در صلاحیت دادگاه است.

مادر نوزاد اظهار داشت: دختر سه روزه ام را به دلیل زردی در بیمارستان بستری کردیم. پرستار شیفت صبح خیلی کمک حالم بود. ورود مادران به اتاق بستری کودکان فقط برای شیر دادن به نوزاد ممکن بود و مادران هر سه ساعت یک بار برای شیر دادن به نوزاد وارد اتاق می شدند.

وی ادامه داد: وقتی وارد اتاق شدم، متوجه شدم کودکم نفس نمی کشد، پرستار را صدا کردم، اما مشغول بازی با گوشی همراهش بود. در همین حال شروع به جیغ زدن کردم که مرا از اتاق بیرون کردند و مسئول بخش بعد از گذشت زمانی مرا متهم کرد که نوزادم را با پتو خفه کرده ام، این در حالی است که من هیچ پتویی همراه خود نداشتم.

مادر افزود: تمام مسئولان بیمارستان سعی کردند مرا مقصر مرگ کودکم کنند، تا اینکه به کلانتری شکایت کردیم و نظام پزشکی ضمن تایید عمدی بودن مرگ کودکم در حال بررسی های زیادتر است.

وی با بیان اینکه دادگاه برای رای منتظر گزارش نظام پزشکی است، گفت: اتاق نوزادان مجهز به دوربین بود و دادگاه اعلام کرده است که اگر در بازه ای از زمان فیلم های دوربین پاک شده باشد؛ مسئولان بیمارستان باید پاسخگو باشند.

گفتنی است این حادثه در یکی از بیمارستان های شهر کرج واقع در استان البرز رخ داده و هنوز عامل مرگ نوزاد سه روزه به طور دقیق مشخص نشده است، برای اظهار نظرهای زیادتر منتظر رای نظام پزشکی هستیم.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 682
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث