لزوم افزایش پرستاران و کمک پرستاران در مراکز درمانی

دسته: جذب واستخدام
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
لزوم افزایش پرستاران و کمک پرستاران در مراکز درمانی

مشاور وزیر بهداشت بر لزوم افزایش تعداد پرستاران و کمک پرستاران جهت ارتقاء و بهبود کیفیت ارائه خدمات درمانی در بیمارستان‌ها تاکید کرد.

به گزارش پرستارنیوز، دکتر مداح در دیدار با معاونین درمان و توسعه دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ضرورت افزایش تعداد پرستاران و کمک پرستاران برای ارتقاء و بهبود کیفیت ارائه خدمات درمان در بیمارستان‌ها، اظهار کرد: همسو و هم‌جهت با توسعه مراکز درمانی باید در خصوص تامین نیروی انسانی بویژه افزایش تعداد پرستاران تلاش کرد.

وی ادامه داد: پرستاران جزو ارکان مهم عملیاتی در حوزه درمان هستند و به نظر می‌رسد برای ارائه خدمات بهتر به مردم تعداد بیشتری از این صنف نیاز است. گسترش و افزایش تخت کار راحتی است، اما کار دشوار و اصلی، اضافه کردن و جذب نیروی انسانی بویژه پرستاران است که باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

مشاور معاون پرستاری وزیر در امور سیاست گذاری‌های آموزشی و پژوهشی در پایان خواستار حمایت بیشتر به ویژه در حوزه مالی از پرستاران شد.

در این دیدار دکتر علی فرهادی – معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی لرستان، انقباضی شدن بودجه و مشکلات زمان تقسیم نیروهای طرحی را مهم‌ترین مشکلات نیروی انسانی در سال پیش‌رو عنوان کرد و افزود: سیاست‌های انقباض مالی که از وزارت ابلاغ شده، امکان برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص افزایش نیرو و معوقات پرستاران را با مشکل مواجه می‌کند.

وی در ادامه عدم تعهدات سازمان‌های بیمه‌ای را مشکل اصلی دانشگاه علوم پزشکی لرستان خواند و گفت: این مهم محدودیت‌های فراوانی را برای دانشگاه ایجاد کرده است.

در ادامه این جلسه دکتر پیمان آسترکی – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر حوزه درمان دانشگاه هم در زمینه افزایش تعداد تخت و هم نیروی انسانی ارتقاء داشته است. با این وجود هنوز با شرایط استاندارد خیلی فاصله داریم. در شرایط کنونی نیاز زیادی به جذب پرستار و مهم‌تر از آن نیروی بهیار و کمک پرستار داریم.

وی با بیان اینکه امیدوارم با حمایت‌ها و پیگیری‌های معاون توسعه دانشگاه در سال جدید بتوانیم این نقیصه را مرتفع کنیم، یادآور شد: در افق ۱۴۰۴ باید به ازای هر تخت ۲.۴ پرستار داشته باشیم.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3530 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 170
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث