فعالیت ۳۳ آمبولانس غیرمجاز در مشهد

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
فعالیت ۳۳ آمبولانس غیرمجاز در مشهد

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از اجرای طرح ساماندهی آمبولانس‌های خصوصی فاقد مجوز در مشهد خبر داد.

به گزارش پرستارنیوز، رضا وفایی‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه «آمبولانس‌های خصوصی برای فعالیت باید از دانشگاه علوم پزشکی مجوز دریافت کنند»، اظهار کرد: از امروز طرح برخورد با آمبولانس‌های خصوص فاقد مجوز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پلیس راهور اجرا می‌شود واین طرح تا هنگامی که آمبولانس‌های غیر مجاز، مجوز دریافت نکنندادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه نبود برچسب سلامت در شیشه‌های آمبولانس از جمله راه‌های شناسایی آمبولانس‌های غیر مجاز است، ادامه داد: اگر آمبولانسی مجوز نداشته باشد، اعمال قانون شده و خودرو توقیف خواهد شد.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ما به هر نحو ممکن آمبولانس‌های غیر مجاز را کمک خواهیم کرد که بتوانند مجوز بگیرند و ساماندهی شوند.

وفائی‌نژاد خاطرنشان کرد:در حال حاضر در مشهد حدود ۳۳ آمبولانس فاقد مجوز داریم و حدود ۱۶ آمبولانس خصوصی که مربوط به ۵ شرکت هستند مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند. همچنین ۲ شرکت که در گذشته مجوز داشته‌اند مجوزهایشان باطل شده و باید دوباره برای گرفتن مجوز اقدام کنند.

وی با بیان اینکه آمبولانس‌های خصوصی با آمبولانس‌های ۱۱۵ و بیمارستانی تفاوت دارند، گفت: وزارت بهداشت آمبولانس‌های خصوصی را برای اقدامات غیر فوریتی راه‌اندازی کرده است، به طور مثال خانواده‌ها برای نقل و انتقال بیماران یا سالمندان از آمبولانس خصوصی می‌توانند استفاده کنند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود:آمبولانس‌های خصوصی دستور العمل‌های خاصی دارند؛ به طور مثال یکی از نیروها باید مدرک فوریت‌های پیراپزشکی یا پرستاری داشته باشد، تجهیزات احیای قلب در آمبولانس فراهم باشد و… . آمبولانس‌های غیرمجاز با تعرفه‌هایی کمتر از تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت فعالیت می‌کنند.

وفائی‌نژاد عنوان کرد: تا چند وقت گذشته شماره‌ آمبولانس‌های غیر مجاز در سامانه تلفنی ۱۱۸ وجود داشت اما چندین بار مکاتبه کرده‌ایم که این شماره‌ها حذف شوند. همچنین شماره آمبولانس‌های مجوز دار به بیمارستان‌ها و نیروی انتظامی اعلام شده که در صورت نیاز مردم از آنها استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در ۳۰ بهمن سال گذشته آقای بخشی محبی معاون اجتماعی دادستان مشهد طی نامه کتبی اعلام کردند که عملیات سامان‌دهی آمبولانس‌های غیر مجاز باید شروع شود و در مرحله اول اطلاع رسانی و اعلام به شرکت‌‎ها صورت بگیرد که شرکت‌های مجوز دار در فعالیت خود دقت بیشتری کنند و شرکت‌های غیر مجاز هم مجوز بگیرند و سپس تا پایان اردیبهشت ماه ساماندهی این آمبولانس‌ها با همکاری پلیس راهور انجام شود.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3521 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 162
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث