عقب افتادن مطالبات پرستاران مشکل اصلی این قشر است

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
عقب افتادن مطالبات پرستاران مشکل اصلی این قشر است

رئیس سازمان نظام پرستاری استان گلستان گفت: اصلی ترین مشکل این قشر عقب افتادن مطالبات آنان است که از حدود 10 ماه پیش تاکنون پرداخت نشده است.

به گزارش پرستار نیوز ، محمدمهدی بطیار جمعه شب ضمن تبریک ولادت حضرت زینب و روز پرستار افزود: این مطالبات در قالب طرح قاصدک شامل اضافه کار و نظام نوین می باشد که هنوز اقدامی در خصوص پرداخت آن انجام نشده است.

وی اظهار داشت: به علت کمبود نیرو و اعتبار؛ اضافه کار اجباری به پرستاران گلستان تحمیل می شود اما پولی بابت آن پرداخت نمی شود.

وی با بیان اینکه طرح نظام تحول سلامت مراجعه به بیمارستان ها را افزایش داده و به تبع آن فشار بر پرستاران مضاعف شده است؛ گفت: حدود ۲۰۰ تخت به بخش های ویژه و مراقبتی مراکز درمانی گلستان اضافه شد که این موضوع هم کار پرستاران را سنگین تر کرده است.

رییس نظام پرستاری گلستان با یادآوری اینکه پرداخت ها نسبت به حجم کار پرستاران تناسبی ندارد، اضافه کرد: فاصله پرداخت حقوق بین پزشکان و پرستاران در برخی موارد حدود ۱۰۰ برابر است در حالی که این میزان در کشورهای دیگر ۲ تا ۳ برابر بیشتر نیست.

بطیار تعداد پرستاران گلستان را ۳۸۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: پرستاران نگران هستند که کیفیت کاری این رشته کمتر شده و به کمیت توجه بیشتری شود که این یک آسیب جدی برای جامعه است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 208
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث