عدم ضرورت ادغام معاونت پرستاری با سایر صنوف/ معاونت پرستاری رکن اجرایی جامعه پرستاری

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
عدم ضرورت ادغام معاونت پرستاری با سایر صنوف/ معاونت پرستاری رکن اجرایی جامعه پرستاری

عضو شورای عالی نظام پرستاری در خصوص ادغام معاونت پرستاری با سایر حرفه ها گفت: هیچ گونه دلیلی برای ادغام و یا تغییر نام این معاونت وجود ندارد و این معاونت باید با اقتدار به کار خود ادامه دهد.

به گزارش پرستارنیوز از نظام پرستاری،حمید سالاری با بیان این‌که هیچ دلیلی برای تغییر نام معاونت پرستاری وجود ندارد، گفت: نزدیک به ۲۰۰ هزار پرستار در بدنه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مشغول بکار هستند و قاعدتاً براى مدیریت این تعداد نیروى موثر در سلامت مردم نیاز به وجود معاونتى در وزارت بهداشت هست.

وی اظهار داشت: قطعاً مبناى منطقى تصمیم‌گیرانى که این معاونت را ایجاد کرده اند همین مطلب بوده و هم‌اکنون نیز نیاز به توسعه و تسرى بیشتر آن است نه این‌که به دنبال حذف یا تغییر ساختار و یا تغییر عنوان آن باشیم.

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: پس از ۴۰ سال از حاکمیت نظام جمهورى اسلامى تغییر اینگونه ساختارها مبناى علمى ندارد مگر آن‌که ساختارى غیر قابل ضرور و مربوط به رژیم طاغوت باشد که اینطور نیست.

جامعه پرستارى و خدمات پرستارى پس از انقلاب دچار تحولات عظیمى شده و باید این تحولات رو به جلو و شامل توسعه و ارتقا مستمر باشد.

وی با اشاره به وجود زمزمه هایی برای تغییر ساختار معاونت پرستاری تنها ستون و رکن اجرایی جامعه پرستاری کشور در آستانه انتخابات نظام پرستارى کشور تصریح کرد: برخود لازم می‌دانم به‌عنوان عضو کوچکى از جامعه بزرگ و بصیر پرستارى این هشدار را به دشمنان پرستارى بدهم که همکاران پرستار ما براى حفظ این دستاورد سال‌ها تلاش صنفى کرده اند و ثمره عمر پیشکسوتان پرستارى است و کمترین اختلافى را در خود نمی‌بیند و ذره‌اى در حفظ و حراست این دستاورد غافل نخواهند شد.

سالاری اظهار امیدواری کرد که تصمیم‌گیران سطوح بالاى سلامت کشور و از جمله مقام عالى وزارت در این‌باره مواضع نمایندگان پرستاران و فعالین صنفى ایشان را به‌درستى جویا شوند و در این مقطع حساس کنونى که کشور درگیر جنگ ناعادلانه اقتصادى با استکبار جهانى است قشر پرتلاش و تأثیرگذار پرستارى را دغدغه‌مند مسائل صنفى نکنند و اجازه دهند روند انتخابات برابر با قانون انجام و معاونت پرستارى براى نسل‌هاى آینده و در جهت مراقبت از سلامتى ایشان استوار و پا برجا باقى بماند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 56
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث