ضرورت همکاری تلاشگران عرصه امنیت و سلامت/پرستاری پیشانی نظام سلامت است

دسته: فرهنگی ، اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۹ مهر ۱۳۹۶
ضرورت همکاری تلاشگران عرصه امنیت و سلامت/پرستاری پیشانی نظام سلامت است

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سلامت و امنیت دو مولفه مهم و مکمل همدیگر در جامعه هستند که بستر ساز توسعه همه جانبه محسوب می‌شوند.

 به گزارش پرستارنیوز ، صبح روز گذشته به مناسبت هفته نیروی انتظامی رئیس و اعضای هیئت مدیره نظام پرستاری شهرستان‌های بویراحمد و دنا به نمایندگی از جامعه پرستاری استان کهگیلویه و بویراحمد با فرمانده انتظامی استان دیدار کردند.

در این دیدار رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری شهرستان‌های بویراحمد و دنا ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به پرسنل خدوم نیروی انتظامی و تلاشگران عرصه امنیت ساز جامعه  و گرامیداشت ماه محرم و شهدای حریم امنیت بالاخص شهید عبدالخالق فرزادیان گزارشی از فعالیتهای سازمان نظام پرستاری ارائه کرد.

دکتر مهران پوزش گفت: سازمان نظام پرستاری با مصوبه مجلس شورای اسلامی شروع به کار کرده است که در عمر ۱۶ ساله این سازمان پیگیری مطالبات به حق جامعه پرستاری را به خوبی دنبال کرده است.

وی با اشاره به شغل حساس و مهم پرستاران در مراکز بهداشتی و درمانی افزود: پرستاری پیشانی دستگاه سلامت است که بیشترین ارتباط را با بیماران دارند  و تلاش‌های بی‌وقفه آنان بر کسی پوشیده نیست.

وی همکاری تلاشگران عرصه امنیت و سلامت را بسیار مهم و ضروری توصیف کرد و خاطر نشان کرد: هم اکنون حضور پلیس بعد از تماس مراکز درمانی حدود ۹ دقیقه است که امیدواریم  شاهد کاهش  زمان حضور حضور پلیس موقع نیاز در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی باشیم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری یاسوج ، هفته نیروی انتظامی را فرصت مغتنمی برای بیان عملکرد و خدمات نیروی انتظامی به مردم و آشنایی بیشتر مردم با مقوله مهم امنیت دانست و گفت: امنیت و سلامت بستر ساز توسعه همه جانبه و شادابی و نشاط در جامعه را درپی دارد.

وی افزود: بدون مشارکت مردم تحقق امنیت و ماموریت‌های نیرو انتظامی در حوزه‌های مختلف امکان‌پذیر نیست خواستار تعامل و همکاری همه دستگاه‌ها با نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت پایدار در جامعه شد.

پوزش ادامه داد: پرسنل شریف نیروی انتظامی مانند جامعه شریف پرستاری دارای ویژگی‌های خدمتی مشابه‌ای هستند و هر دو قشر در تمام ساعات شبانه روز به ارائه خدمات به مردم شریف این دیار می‌پردازند.

وی خاطرنشان کرد: ایام عید و روزهایی که هموطنان برای برگزاری مراسم مختلف در خانه و به همراه خانواده خود هستند پرسنل نیروی انتظامی و پرستاران  با حضور ۲۴ ساعته خود امنیت و سلامت را به مردم هدیه می‌دهند و این بسیار ارزشمند است که پرسنل خدوم  نیروی انتظامی مانند پرستاران به این ویژگی شغل خود افتخار می‌کنند.

قائم مقام هیئت مدیره نظام پرستاری شهرستان‌های بویراحمد نیز ضمن  تبریک هفته نیروی انتظامی به تلاشگران عرصه امنیت در جامعه گفت: اقدامات نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت پایدار در جامعه ستودنی است.

سید رضا رمضانی همکاری پرسنل نیروی انتظامی در مراکز درمانی را با پرستاران و کادر بیمارستان‌ها در ایجاد آرامش و خدمات دهی بهتر به بیماران ضروری دانست و خواستار آموزش و نظارت بیشتر بر پرسنل نیروی انتظامی که با حوزه بهداشت و درمان ارتباط مستمری دارند شد.

وی از آمادگی جامعه پرستاری در اقصی نقاط استان برای همکاری بیش از پیش با نیروی انتظامی خبر داد و گفت: تعامل خوب نظام پرستاری و نیروی انتظامی بستر ساز ارائه خدمات مطلوبتر به مردم در سطح استان خواهد بود.

فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار ضمن تشکر از جامعه خدوم پرستاری که در راستای خدمات‌دهی به بیماران تلاش می‌کنند به بیان اهمیت کار در حوزه سلامت و امنیت اشاره کرد و گفت: سلامت و امنیت دو مولفه مهم  و مکمل همدیگر در جامعه هستند که بستر ساز توسعه همه جانبه محسوب می‌شوند.

سردار مهدی انصاری با بیان اینکه سلامت و نشاط افراد جامعه نقش مهمی در امنیت جامعه ایفا می‌کند خاطرنشان کرد: جامعه پرستاری با زحمات شبانه‌روزی و بی‌وقفه و ارائه خدمات مطلوب به بیماران در بالا بردن شاخص‌های سلامت در جامعه به خوبی نقش آفرینی می‌کنند.

وی به تعامل و همکاری نیروی انتظامی با متولیان سلامت در استان اشاره کرد و گفت: نیاز به امنیت و سلامت برای انسان‌ها از بدو تولد تا مرگ بسیار حیاتی است که تعامل و همکاری خوبی در بیمارستان‌ها،درمانگاه‌ها و جاده‌ها میان پلیس و دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد.

انصاری توجه به مقوله سلامت در جامعه را برای تحقق امنیت مهم و ضروری دانست و گفت: خوشبختانه استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است که این مهم با تلاش ماموران نیروی انتظامی و تعامل ارزنده مردم با پلیس حاصل شده است.

وی اظهار داشت: جامعه پرستاری همانند نیروی انتظامی جامعه زحمتکشی هستند که در برخی موارد گمنام می‌باشند و خدمات آنها در خور تحسین و شایسته تقدیر است.

فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان با تاکید بر اینکه کارکنان نیروی انتظامی در ارتقای امنیت اجتماعی و ایجاد امنیت و آرامش برای شهروندان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزند گفت: ماموران ناجا شبانه‌روز برای تامین امنیت شهروندان کوشیده و در این راه جان خود را نیز به خطر انداخته‌اند.

در پایان این دیدار به پاس تشکر و قدردانی از خدمات ارزنده نیروهای جان برکف نیروی انتظامی رئیس هیئت مدیره  نظام پرستاری استان کهگیلویه و بویراحمد به نمایندگی از جامعه پرستاری استان لوح تقدیری را به فرماندهی انتظامی استان اهداء کرد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3150 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 122
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث