شهروندان فشار کاری پرستاران را درک کنند

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
شهروندان فشار کاری پرستاران را درک کنند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: شهروندان فشارکاری پرستاران را درک کنند چرا که شغل این قشر آسان نیست، سختی ها را تحمل می کنند.

به گزارش پرستار نیوز از ایرنا، علیرضا بیگلری روز پنجشنبه در مراسم جشن روز پرستار و ولات حضرت زینب(س) با تبریک دهه فجر، گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی و شهدای آتش نشان افزود: ارمغان، ثمره و شیرینی انقلاب اسلامی آزادی، آزادگی و استقلال بود.

وی تاکید کرد: قبل از به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران، حوزه علوم پزشکی وابسته به پزشکان خارجی بود و دارو و تجهیزات مورد نیاز اولیه نیز از خارج تامین می شد و میزان مرگ و میر نیز افزایش قابل توجهی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی وابستگی به کشورهای بیگانه قطع و تولید دارو و تجهیزات در داخل کشور فراهم شد.

بیگلری اظهارکرد: نامگذاری روز ولادت حضرت زینب(س) به نام روز پرستار افتخاری برای همه پرستاران است چرا که پرستار کربلا مراقب و تیمار دار چهار امام معصوم(ع) بود.

وی پرستاری را معجونی از مهر و عطوفت اعلام کرد و یادآورشد: با توجه به اینکه تعداد تخت های بیمارستانی بیمارستان های استان زنجان نسبت به جمعیت آن کم است پرستاران با فشار کاری مضاعف و با ایثار و روی گشاده با جانفشانی خدمت می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان گفت: پرستاران در ساعت های زیادی از شبانه روز برای بیماران خدمت رسانی می کنند، بیدار هستند تا بیماران و مردم شهر آسوده بخوابند.

بیگلری از تلاش های خالصانه، عاشقانه و بی توقع همه پرستاران، خانواده های آنان و زحماتی که متقبل می شوند قدردانی کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در ادامه مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن سی و نهمین سال به ثمر نشست انقلاب اسلامی افزود: حضرت زینب(س) پس از واقعه عاشورا انقلابی پایه گذاری کرد که تشعشع آن نیز موجب به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران شد.

حجت الاسلام محرمعلی شیرمحمدی اظهارکرد: امروز نظام اسلامی ایران در راس امنیت نیازمند امنیت سلامت است که قشر پرستار زحمت کش ترین خدمات رسانان این حوزه هستند.

وی تاکید کرد: چنانچه نگاه به پرستاران فراموش شود موجب تهدید و آسیب خواهد شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: پرستاران با نگاه عاطفی و تبسم موجب تسلی خاطر بیماران هستند.
در پایان این مراسم از پرستاران و بهیاران نمونه استان زنجان تجلیل شد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 298
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث