شهرستان اسدآباد با مشکل کمبود پزشک و پرستار مواجه است

دسته: جذب واستخدام
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۶
شهرستان اسدآباد با مشکل کمبود پزشک و پرستار مواجه است

به دنبال اعتراض‌های مردمی به وضعیت ناخوشایند بهداشت و درمان در لرستان، جمعی از کارکنان نظام سلامت لرستان نیز در تجمعی گسترده و با قرائت بیانه ای نسبت به سوء مدیریت دانشگاه علوم پزشکی لرستان، تجمع کردند.

به گزارش پرستارنیوز ، معترضین با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته هایی، خواستار ایجاد تغییرات در سطح مدیریت و معاونان دانشکاه علوم پزشکی شدند. یکی از دلایل اصلی اعتراض کارکنان دانشگاه علوم پزشکی لرستان نسبت به مدیریت دانشگاه، اخراج ۴۰ پرستار بوده است.

این افراد در پایان تجمع اعتراضی خود، با قرائت بیانیه ای به برخی مشکلات موجود در بهداشت و درمان استان، وضعیت مالی دانشگاه، بکارگیری نیروهای بازنشسته و غیرتخصصی اعتراض کرده و خواستار نظارت و بررسی مشکلات از سوی دستگاههای نظارتی شدند.

بر اساس اخبار واصله، مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی بدون توجه به این اعتراض، دانشگاه را ترک کرده اند. این بی اعتنایی مجموعه مدیریت دانشگاه نسبت به اعتراض و انتقاد کارکنان ادامه این تجمع را به استانداری لرستان و مراجع امنیتی کشاند.

نمایندگان کارکنان با مسئولین استانداری ملاقات و مراتب مورد اعتراض خود را به صورت حضوری و کتبی ارائه دادند.

گفتنی است به اذعان شرکت کنندگان در این تجمع، کارکنان دانشگاه علوم پزشکی ده ماه است که مطالبات اضافه کار و کارانه خود را نگرفته اند و این در حالی است که هدر رفت و اتلاف منابع مالی هر روز و در قالب برنامه هایی که هیچ ارتباطی با ماموریت واقعی دانشگاه علوم پزشکی ندارد اتفاق می افتد.

عدم نقدپذیری مدیران دانشگاه، بکارگیری نیروهای مازاد و فاقد تخصص و بر اساس روابط، اخراج چهل نفر نیروی پرستاری شرکتی در حالی که مراکز درمانی با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه هستند، تبعیض در تخصیص منابع بین مراکز و گروه های شغلی، پرداخت های مالی غیر شفاف و پر از ابهام در مبحث طرح مبتنی بر عملکرد کارکنان، شیوه های غیر علمی و انحرافی پرداخت ها بر اساس درصدی و نیز اشتغال به امر خرید و فروش و ساخت و سازهای خارج از ماموریت سازمانی از دیگر موارد مورد اعتراض کارکنان دانشگاه علوم پزشکی لرستان بود.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 199
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث