شفافیت گمشده

دسته: کافه پرستار , یادداشت
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
شفافیت گمشده

در بحبوحه انتخابات دوره چهارم نظام پرستاری طیف معترض که به مدد فضای مجازی و سرعت بالای اطلاع رسانی هیجان زده شده بودند ایرادی را به مسئولین وقت نظام پرستاری می گرفتند که شفاف نیستید و (جلسات شورا پشت درهای بسته برگزار می شود) که البته تاحدی هم درست می گفتند آنها قواعد فضای مجازی را بلد نبودند و در عصر نشریه و سایت به سر می بردند.هر چند بعد از هر جلسه رئیس شورا و یا رئیس کل مصوبات را به اطلاع پرستاران و هیات مدیره ها می رساندند.

اما آن دوران گذشت و همه گمان می کردند دوره شفافیت شروع شد.

جلسه امروز شورای عالی نظام پرستاری آزمونی بود بر تعهد حاکمان سازمان نظام پرستاری به شفافیت و پاسخگو بودن نسبت به ولی نعمتان خود یعنی پرستاران بالین.

از چند روز پیش به مدد همان فضای مجازی تقریبا همه پرستاران در جریان بحث استیضاح رئیس کل به عنوان یک اتفاق مهم و سرنوشت ساز برای این سازمان قرار گرفتند. گمانه زنی هایی شد، بحث استعفا مطرح و تکذیب شد. پایگاه خبری پرستار نیوز اولین رسانه ای بود که موضوع استیضاح را مطرح نمود که البته مورد تهدید جریان وابسته به خانه پرستار نیز قرار گرفت .

امروز هم پس از جلسه شورای عالی اخباری به نقل از افراد مختلف از جلسه شورا منتشر شد ولی تا این لحظه رسانه های رسمی سازمان نظام پرستاری از جمله سایت و کانال اطلاع رسانی تنها به اخبار انتصاب دو معاون جدید و انتقاد از بیمارستان های مستقل و چند عکس و فقط دوخط در مورد استیضاح اقدام نموده اند.

به نظر می رسد پرستاران به عنوان صاحبان اصلی سازمان نظام پرستاری و هیات مدیره های نظام پرستاری به عنوان مجمع اصلی سازمان حق دارند بدانند موضوع استیضاح چه بود؟

امضا کنندگان، موافقان و مخالفان سومین استیضاح چه کسانی بوده اند و در نهایت آیا نتیجه گزارش هیات بازرسی منتشر خواهد شد

با توجه به طرح مباحث مالی در برخی گمانه زنی ها، پرستاران و به خصوص سهام داران و سپرده گذاران تعاونی های وابسته این سازمان نگرانی هائی را دارند که اطلاع رسانی شفاف و واضح می تواند در رفع این فضای غبار آلود کمک کننده باشد .

پایگاه خبری – تحلیلی پرستارنیوز در راستای رسالت خبری و حرفه ای خود و به علت عدم شفافیت خبری در مبادی اطلاع رسانی نظام پرستاری آماده است تا نظرات رسمی همه افراد دخیل در این امر را منتشر نماید.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3530 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 291
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث