رییس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه: با کمبود ۱۱۳پرستار مواجه هستیم

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
رییس بیمارستان امام رضا(ع) کرمانشاه: با کمبود ۱۱۳پرستار مواجه هستیم

رییس بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه گفت: این بیمارستان با 714 تخت اکنون 643 پرستار دارد که با توجه به میزان مراجعه کنندگان و همچنین تخت های فعال با کمبود 113 پرستار مواجه هستیم که جای خالی این تعداد را دیگر پرستاران با تحملی وصف ناپذیر پر کرده اند.

به گزارش پرستار نیوز از ایرنا، دکتر علی سروش به مناسبت روز پرستار با تبریک سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، پرستاران را شب زنده داران بالین های دردمند و اسوه های صبر و استقامت خواند.

او قضاوت های برخی در فضاهای مجازی در مورد بدخلقی و قصور پرستاران را بی انصافی دانست و گفت: سنگینی بار درمان مردم این روزها بر دوش پرستارانی است که ماه هاست بدون دریافت کارانه، طاقت فرساترین کار را انجام می دهند.

وی اظهار کرد: نمی توان منکر شد که گاهی خستگی و فرسایش شغلی می تواند باعث بروز رفتاری نه چندان مطلوب از هر انسان متعهدی شود اما این به معنای صدور مجوز برای اخلاق غیرحسنه حتی در شرایط ملتهب پرستاری نیست و ما در قبال چنین رفتارهایی منفعلانه برخورد نکرده ایم اما قضاوت های سطحی و هیجانی و اساس و بنیان خدمات شبانه روزی پزشکان و پرستاران را زیر سوال بردن به دور از رعایت اخلاق و انصاف است.

سروش در ادامه به طلب هزار و ۲۶۰ میلیارد ریالی این بیمارستان از سازمان های بیمه گر اشاره کرد و پرداخت نکردن مطالبات پرستاران و تامین نکردن منابع مالی برای خرید تجهیزات پزشکی را از تنگناهایی دانست که این بیمارستان بزرگ با آن دست به گریبان است.

وی افزود: با تمام توان برای احقاق حقوق پرستاران تلاش خواهم کرد و معتقدم پرستاران این مرکز، صبورترین، متعهدترین و زحمتکش ترین پرستاران هستند و امیدوارم بتوانیم جوابگوی تلاش های این عزیزان باشیم.

لازم به ذکر است که امروز جمعه به مناسبت روز پرستار و در راستای اجرای طرح سپاس پرستار، جمعی از روحانیان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی به همراه رییس و مسوولان بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه با پرستاران این بیمارستان دیدار کردند و با اهدای شاخه های گل به آنها از زحمات و فداکاری های پرستاران زحمتکش قدردانی کردند.

۱۵ بهمن مصادف با پنجم جمادی الاول سالروز ولادت حضرت زینب (س) به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است.

طرح سپاس پرستار با هدف ارج نهادن به زحمات پرستاران با ابتکار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از ۹ تا ۱۵بهمن در سطح بیمارستان ها و مراکز درمانی و همچنین شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های استان و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این طرح ابتکاری اقشار مردم با حضور در بیمارستان ها با اهدای گل از زحمات پرستاران قدردانی کردند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 186
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث