رونمایی از دستگاه همودیالیز نسل ۵ تولید داخل با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت

دسته: علمی، پژوهشی , نوآوری، فناوری
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۳ خرداد ۱۳۹۸
رونمایی از دستگاه همودیالیز نسل ۵ تولید داخل با حضور معاون پرستاری وزارت بهداشت

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه مراقبت‌ های پرستاری مهمترین نقش را در درمان بیماران دیالیزی دارد، گفت: تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.

به گزارش پرستارنیوز، دکتر مریم حضرتی باحضور در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی (ایران هلث)، از دستگاه همودیالیز نسل ۵ ایرانی رونمایی کرده و بیان کرد: باید تجهیزات و امکاناتی برای بیماران دیالیزی فراهم شود که جز دیالیز، درد دیگری را متحمل نشوند و تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مراقبت ‌های پرستاری نقش مهمی در درمان بیماران دیالیزی دارد، افزود: البته توصیه و هدف نخست ما بر پیشگیری، متمرکز است. برای مثال، یک گلو درد چرکی می تواند موجب این شود که به کلیه ها آسیب برسد که با آموزش های لازم می توان از آن پیشگیری کرد.

دکتر حضرتی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور، تصریح کرد: یکی از دلایل اجرای این طرح، پیشگیری از بروز بیماری ‌ها از جمله نارسایی های کلیوی و دیالیزی شدن بیماران است که در کنار حساس کردن جامعه به حفظ سلامت شان، از تحمیل هزینه های گزاف بر دولت نیز جلوگیری می کند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در پایان اظهار کرد: تحریم های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است که با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3620 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 107
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث