روایت خواندنی از سه قلوهایی که پرستار شدند

دسته: گزارش
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱ مرداد ۱۳۹۶
روایت خواندنی از سه قلوهایی که پرستار شدند

مژگان، مهسا و مینا جعفرنیا خواهران سه قلویی که هر سه در یکسال وارد رشته پرستاری شدند.

به گزارش پرستارنیوز از نظام پرستاری، این سه خواهر متولد سال ۱۳۷۱ از شهرستان شیراز هستند که مژگان و مهسا رشته پرستاری در قزوین و مینا رشته پرستاری در تهران قبول شدند.

این سه قلوها در حال حاضر در بیمارستان باهنر نیاوران در بخش های اورژانس، جراحی زنان و داخلی مردان و زنان مشغول به فعالیت هستند.

انگیزه آنها برای ورود به رشته پرستاری علاقه به رشته های بیمارستانی و بالین بوده است و به این دلیل هر سه انتخاب رشته نمودیم و شانسی هر سه رشته پرستاری قبول شدند.

خانواده آنها ورود آنها به رشته پرستاری بسیار خوشحال شدند و بسیار حامی سه خواهر بودند.

سه قلوها با طرح تربیت پرستار بیمارستانی مخالف بودند زیرا از نظر آنها فردی که تجربی و مهارتی آموزش ببیند با فردی که ۴ سال آکادمیک این حرفه را فرا گرفته است بسیار متفاوت عمل می کند زیرا پرستاران علاوه  بر خدمات درمانی، خدمات پیشگیری را ارائه می دهند.

مینا جعفرنیا افزود: با برگزاری همایش ها می توان اعتراض خود را به گوش مسئولین رساند.

مینا در ادامه خاطر نشان کرد: اگر فردی به رشته پرستاری علاقمند نباشد نمی تواند با بیماران و همراهان آنان به درستی رفتار کند و زیرا پرستاران علاوه بر خشونت همراهان بیمار از طرف پزشک نیز مورد خشونت قرار می گیرند و اگر فردی علاقه نداشته باشد نمی تواند آن را تحمل کند ولی اگر علاقمند باشد رشته بسیار خوبی است.

 

مهسا خاطر یادآور شد : اگر پرستار به کار خود علاقه  داشته باشد با بیماران با صبر و تحمل بیشتر برخورد می کند اما اگر از کار خود ناراضی باشد فشار کاری پرستار را خسته می کند و با بی علاقگی به بیماران خدمات ارائه می دهد.

مژگان تصریح کرد: مشکلی که در حال حاضر پرستاران با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که کار را پرستار انجام می دهد اما هزینه را پزشک دریافت می کند و این هم به دلیل نداشتن تعرفه برای خدمات پرستاری است.

بیمارستان باهنر و بیماران به نوعی از بودن ۳ خواهر سه قلو در رشته پرستاری استقبال می کنند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3392 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 350
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث