راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی ویژه ایام اربعین در پایانه چذابه

دسته: فرهنگی ، اجتماعی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۸ مهر ۱۳۹۶
راه‌اندازی درمانگاه شبانه‌روزی ویژه ایام اربعین در پایانه چذابه

دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خوزستان با اشاره به استقرار آمبولانس‌های اورژانس در مسیرهای منتهی به مرز چذابه در مراسم اربعین، از راه‌اندازی یک درمانگاه شبانه‌روزی در پایانه چذابه به منظور ارائه خدمات درمانی به زوار خبر داد.

به گزارش پرستارنیوز، دکتر شهیار میرخشتی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین تمهیدات پیش‌بینی شده برای پوشش درمانی زوار حسینی در مراسم اربعین اظهار کرد: از حدود ۱۰ تا ۱۴ روز قبل از اربعین حسینی یعنی تقریبا از اوایل آبان‌ماه، درمانگاه صحرایی، آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های اورژانس در پایانه چذابه و مسیرهای منتهی به مرز چذابه مستقر خواهند شد و البته زمان استقرار بستگی به زمان حرکت زائران به سمت مرز دارد. وی ادامه داد: یک درمانگاه صحرایی شبانه‌روزی در پایانه چذابه مستقر خواهد شد که دارای پزشک عمومی، ماما، پرستار زن و مرد و داروخانه است. همچنین یک اتوبوس دندانپزشکی سیار، اتوبوس اتاق عمل سیار و آمبولانس آزمایشگاه سیار نیز در این پایانه استقرار می‌یابند. دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین خوزستان تصریح کرد: همچنین در مسیرهای منتهی به مرز چذابه در فواصل معینی، ۱۵ تا ۲۰ دستگاه آمبولانس و حداقل دو دستگاه اتوبوس آمبولانس مستقر می‌شوند.

محل استقرار این آمبولانس‌ها در نقاطی است که فاقد پایگاه فوریت‌های پزشکی هستند. میرخشتی بیان کرد: همچنین بیمارستان شهر چمران و درمانگاه شبانه‌روزی شهر بستان به منظور آمادگی برای ارائه خدمات درمانی به زوار هم از نظر نیروی انسانی و پرسنل و هم از نظر دارو و تجهیزات تقویت خواهند شد و بیمارستان‌های اهواز نیز به عنوان بیمارستان‌های مادر کار پشتیبانی را انجام خواهند داد.

 


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3427 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 148
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث