دلیل عدم تسویه کارانه پرستاران از زبان وزیر بهداشت

دسته: صنفی حرفه ای
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ خرداد ۱۳۹۸
دلیل عدم تسویه کارانه پرستاران از زبان وزیر بهداشت

وزیر بهداشت با اشاره به طلب ۹ هزار میلیاردی وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی ، گفت: قبل از پایان سال ۹۷ قرار بر این بود که مطالبات وزارت بهداشت از تامین اجتماعی پرداخت شود اما متاسفانه بدقولی کردند و ما شرمنده پرستاران شدیم.

به گزارش پرستارنیوز، دکتر سعید نمکی، درباره دلیل عدم تسویه کارانه پرستاران علیرغم وعده های داده شده در سال جدید، گفت: قبل از پایان سال ۹۷ قرار بر این بود که مطالبات وزارت بهداشت از تامین اجتماعی پرداخت شود اما متاسفانه بدقولی کردند و ما شرمنده پرستاران شدیم. بخشی از کارانه پرستاران پرداخت شده اما پرداخت بخشی دیگر از مطالبات آنها به تعویق افتاد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه مطالبات قابل توجهی از سازمان تامین اجتماعی داریم ، قرار شد با فشاری که آوردیم و با دستور صریح رییس جمهور محترم در روزهای آتی تامین اجتماعی از طریق فروش سهام، قسمت عمده ای از مطالبات ما را پرداخت کند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر رقمی حدود ۹ هزار میلیاردتومان از بیمه تامین اجتماعی طلب داریم که کل مطالبات کادر پرستاری ما کمتر از دو هزار میلیارد تومان است لذا امیدوارم اولین قسطی که از تامین اجتماعی دریافت کردیم کارانه پرستاران را تسویه کنیم.

وی درباره زمان اجرایی شدن وعده استخدام ۹ هزار پرستار، گفت: مصوبه استخدام ۹ هزار پرستار در حال نهایی شدن است و ان شاالله این کار نیز انجام می شود.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 74
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث