دانشجویان پرستاری سمنان «اخلاق حرفه‌ای در پرستاری» را آموزش دیدند

دسته: آموزش و آزمون , اخلاق حرفه ای
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ آبان ۱۳۹۵
دانشجویان پرستاری سمنان «اخلاق حرفه‌ای در پرستاری» را آموزش دیدند

جمعی از دانشجویان رشته پرستاری در کارگاه آموزشی با عنوان «اخلاق حرفه‌ای در پرستاری» در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان شرکت کردند.

به گزارش پرستار نیوز، در این کارگاه یک‌روزه شرکت‌کنندگان با مباحثی مانند جایگاه اخلاق در زندگی انسان، تعریف اخلاق حرفه‌ای در پرستاری، ضرورت رعایت اخلاق حرفه‌ای در شغل پرستاری، راه‌کارهای توسعه عملکرد مبتنی بر اخلاق در پرستاری و رعایت ارزش‌های اخلاقی و کرامت انسانی در محیط کاری آشنا شدند.

حجت‌الاسلام‌ غلامحسین مهدوی نژاد نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی سمنان که تدریس این کارگاه را بر عهده داشت در بخشی از سخنان خود با اشاره به مبانی و معیارهای اخلاق گفت: نظریه‌های مختلفی در خصوص نقش اخلاق در اجتماع وجود دارد که می‌توان به نظریه وظیفه گرا، نظریه نتیجه گرا و فضیلت گرا اشاره کرد.

وی گفت: در همه این نظریه‌ها، وجود اخلاق را با تعریفی خاص در انجام‌وظیفه لازم و ضروری دانسته است با این‌حال باید توجه داشت در علوم پزشکی و پرستاری اخلاقیات جایگاهی فراتر از نظریه و وظیفه دارد.

مهدوی نژاد گفت: بنا به آیات کریمه قرآن مرض و شفا در دست پروردگار متعال است و بنابراین پرستار در تمام شرایط وظایف محوله را با توکل و استعانت از ذات باری‌تعالی به انجام می‌رساند.

مهسا شریفی مدیرگروه پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی سمنان در باره اهمیت برگزاری این کارگاه نیز گفت: کارگاه اخلاق حرفه‌ای در پرستاری با هدف آشنایی دانشجویان پرستاری ورودی ۹۳ با مبانی نظری و مهارت‌های لازم برای اقدامات اخلاقی در مراقبت‌های پرستاری و برقراری ارتباط حرفه‌ای بر اساس ارزش‌های والای انسانی برگزار می‌شود.

وی افزود: در این کارگاه فراگیران به موضوعات اخلاقی درزمینه کار پرستاری حساس شده و تصمیم‌گیری اخلاقی در حرفه خود را تمرین می‌کنند تا بتوانند در آینده در انجام‌وظیفه خود هر چه‌بهتر و موفق‌تر عمل کنند.

کارگاه آموزشی اخلاق حرفه‌ای در پرستاری به همت گروه علمی پرستاری و انجمن علمی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3392 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 480
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث