خزان پرستاری و مهندسی انتخابات!

دسته: کافه پرستار , یادداشت
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۶ فروردین ۱۳۹۸
خزان پرستاری و مهندسی انتخابات!

در اولین روزهای سال 98 شاهد بیان 2 کلید واژه قابل توجه از کسانی بوده ایم که در طی 4 سال گذشته زمام امور سازمان صنفی را در دست داشته و در طی این مدت سعی کردند گروه خود را در نقش منجی جامعه پرستاری معرفی کنند .

این گروه ۴ سال پیش با بیان اینکه مسئولین سازمان صنفی قادر نیستند همپای نیازهای جامعه پرستاری حرکت نمایند آنها را ناکارآمد و در نتیجه گرایی ناموفق جلوه دادند و با ایجاد فضای ملتهب ، هیجانی و احساسی و با استفاده از روش سیاه نمایی در خصوص مسئولین سازمان در ادوار قبل و ارائه شعارها ، وعده های جذاب موفق به پیروزی در انتخابات سازمان صنفی شدند .

در طی این ۴ سال مرتبا اخباری در خصوص موفقیتهای خود نسبت به ادوار گذشته ارائه کردند هرچند که در عمل جامعه پرستاری شاهد هیچ دستاورد قابل اعتنا توسط این گروه در این دوره نبوده و این اتفاق حاصل راهبرد غیر موثر و شیوه ها ، روشهای نامناسب اتخاذ شده توسط آنها بوده است .

اما یکباره برخلاف مشی ۴ ساله گذشته اولین کلید واژه جالب را شاهد بودیم و آن *خزان پرستاری* بود !

آیا به فرض محال بیان خزان پرستاری را بایست یک اعتراف تلخ مبنی بر قبول ناکامی و قبول اشتباهات راهبردی ۴ سال گذشته تلقی کرد و اگر اینطور باشد پس چه کسی بایستی پاسخگوی وعده ها ، شعارهای زیبای ۴ سال گذشته باشد .

آیا در چنین شرایطی و قبول اشتباه صورت گرفته ، نمی بایست مسئولیت پذیری همراه با عذرخواهی از جامعه بزرگ پرستاری را به خاطر عدم کامیابی ، عدم تحقق وعده ها و شعارهای انتخاباتی را شاهد باشیم !

یا آنکه به فرض قویتر هدف از بیان این پیام چیز دیگری میباشد و وقتی که به کلید واژه دوم با متن*مهندسی انتخابات*
که در همین ایام بیان شد توجه کنیم و آنها را در کنار هم بگذاریم این تصور ایجاد می شود که شاید هدف از بیان این دو کلید واژه در آستانه انتخابات دوره پنجم استفاده تبلیغاتی و تکرار سناریوی ۴ سال پیش با ایجاد فضای ملتهب ، هیجانی ، احساسی ، تخریبی و دوری از پاسخگویی به خاطر عدم تحقق وعده ها ، شعارهای انتخاباتی دور قبل ، برای کسب موفقیت مجدد با شکل و شمایل جدید در انتخابات دوره پنجم سازمان می باشد !

قطعا برای رسیدن به پاسخ صحیح به این سوال خیلی لازم نیست منتظر شد و در طی روزها و هفته های آینده شاهد فهم بهتری از بیان این کلید واژه های ابتدای سال ۱۳۹۸ خواهیم بود !!!

کورش نادری

 


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3608 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 136
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث