“خدمت عاشقانه”/هر کاری از دستمان برآمده برای پرستاران انجام داده ایم

دسته: روز پرستار
بدون دیدگاه
جمعه - ۱۵ بهمن ۱۳۹۵
“خدمت عاشقانه”/هر کاری از دستمان برآمده برای پرستاران انجام داده ایم

وزیر بهداشت در پیامی با عنوان«خدمت عاشقانه» به مناست روز پرستار نوشت: جامعه پرستاری طی سال‌های اخیر علیرغم تاخیرهای چند ماهه ناشی از بدقولی بیمه‌ها در پرداخت کارانه‌ها، با صبوری خدمت کردند، من و همکارانم نیز هر کاری که از دستمان برآمده انجام داده‌ایم و آنچه در اختیار ما نبوده ان شاءالله در دولت‎های آینده اجرایی شود.

به گزارش پرستار نیوز، متن پیام دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به این شرح است:

“خدمت عاشقانه”

نام گذاری‌ روزهایی مانند روز پرستار قطعا برای یادآوری ارزش تلاش‌های بخشی از افراد جامعه است که به یک نام یا صفت از دیگران متمایز می‎شوند؛ و اگرنه هر روز، روز پرستار، پزشک، ماما، بهیار و… است؛ همه آنها که در قالب یک تیم و در سراسر میهن عزیزمان ایران، روز و شب در حال خدمت به هموطنان هستند.

جامعه پرستاری طی سال‌های اخیر مانند تمام همکاران‌شان در عرصه بهداشت و درمان کشور، علیرغم تاخیرهای چند ماهه ناشی از بدقولی بیمه‌ها در پرداخت کارانه‌ها، با صبوری کمک کردند که طرح تحول نظام سلامت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های دولت یازدهم تا امروز با موفقیت به پیش رود و من به سهم خود سپاسگزار یکایکشان هستم.

امروز بالغ بر ۶۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف در بیش از ۱۸۱ دانشکده پرستاری، مشغول کسب دانش هستند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با داشتن بیش از ۱۴هزار مدیر پرستاری در لایه‌های مختلف، حدود ۱۵۰ هزار پرستار را در بخش‌های دولتی و غیردولتی مدیریت می‌کند.

همکاران پرستار اما خوب می‌دانند که ما هم به دلیل عدم اجازه و امکان بکارگیری نیرو، با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستیم؛ نمونه‌اش هم کمبود حداقل ۵۰ هزار نیروی پرستار به خاطر رعایت نکردن حداقل استانداردها طی سال‌های گذشته است که امیدوارم این معضل هر چه زودتر و همراه با موضوع تخصیص اعتبارات، با عنایت دولت و مجلس برطرف شود.

البته من و همکارانم، طی این دوره در تمام بخش‌ها و از جمله پرستاری، هر کاری که از دست‌مان برآمده انجام داده‌ایم و آن‌چه در اختیار ما نبوده ان شاءالله در دولت‎های آینده اجرایی شود.

در پایان ولادت با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را به همه پرستاران عزیز و ارجمند کشور تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم همه با همدلی و خدمت عاشقانه، چون همیشه مرهمی بر درد بیماران باشیم.

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3612 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 274
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث