حق تزریق به پرستاران تعلق گرفت

دسته: حقوق و قوانین
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
حق تزریق به پرستاران تعلق گرفت

در نشست هفتگی گردش 43 انجمن زرتشتیان تهران با پرداخت حق تزریق به پرستاران درمانگاه یگانگی موافقت شد.

به گزارش پرستارنیوز، در یک‌صدوسی‌امین نشست کمیسیون خدمات با باشندگی هموندان با ۴ مصوبه و یک گزارش تشکیل شد و جهت تشویق پرستاران موافقت شد که به ازای هر تزریق، ۱۰ درصد از مبلغ حق تزریق به پرستاران تعلق گیرد.

جمشید گشتاسبی درباره‌ی سهم حق تزریق به انجمن، پزشک و پرستار گفت: سهم پزشک ۵۰ درصد، سهم انجمن ۴۰ درصد و سهم پرستار ۱۰ درصد است.

فرهاد کاویانی افزایش حق مسوول فنی پرستاران را درخواست کرد و گقت: پرستاران لیسانس با تخصص ویژه هستند و لازم است حقوق بیشتری نسبت به بقیه کارمندان انجمن با مدرک لیسانس غیرمرتبط و یا با مدرک پایین‌تر بگیرند و در استخدام انجمن این تفاوت مدرک رعایت نمی‌شود، باید حق فنی پرستاران را افزایش داد.

رستم خسرویانی در پاسخ گفت: پرستار به عنوان کارمند وزارت کار استخدام می‌شود، باید از حق مدرک و حق فنی و تزریق این حقوق را افزایش داد و اگر حق فنی کم است مصوبه بیاورید حق فنی را درست کنیم. همه‌ی درمانگاه‌ها برای خدمات درمانی درصد می‌دهند.

اردشیر اورمزدی گفت: ابتدا پایه‌ی حقوق را افزایش دهید بعد مصوبه‌ای برای سهم تزریقات پرستاران بیاورید.

فیروزه ماوندادی سهم تزریق را تشویقی برای فعال شدن بخش تزریقات دانست تا پرستاران تزریق را به مراکز دیگر ارجاع ندهند.

راشین جهانگیری گفت: برای تشویق پرستاران، حق فنی را افزایش دهید سیستم کاری را تشویقی نکنید. همچنین تعلق حق تزریق پرستاران را سبب افزایش تعداد تجویز آمپول‌های بی مورد و غیرضروری از سوی پزشک دانست.

مهردخت شهریاری فرنشین کمیسیون خدمات با حق تزریق پرستاری موافق بود و وی در پاسخ به راشین جهانگیری مبنی بر افزایش تعداد تجویز آمپول‌های بی مورد و غیر ضروری گفت: با توجه به این که پزشکان نسخه را تجویز می‌کنند و نزدیک به ۶۰ درصد از مراجعه‌کنندگان برای تزریق از خارج از این مرکز هستند این امکان وجود ندارد. تنها۳۰ تا ۴۰ درصد نسخه تزریقات از پزشکان درمانگاه یگانگی است.

شهریاری درباره‌ی ۵۰ درصد سوبسید تزریق برای پزشکان گفت: مسوولیت تزریقات بر عهده‌ی پزشک است و هر پیش‌آمدی را باید پاسخگو باشد.

جمشید دارابیان موافق این مصوبه بود و گفت: میان کار و عملکرد باید راندمانی باشد تا پرسنل تشویق به کار بهتر شوند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3345 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 70
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث