حضور و تبادل نظر همکاری هیات اعزامی وزارت بهداشت عراق در دانشکده پرستاری تهران

دسته: بین الملل , علمی، پژوهشی
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۷
حضور و تبادل نظر همکاری هیات اعزامی وزارت بهداشت عراق در دانشکده پرستاری تهران

معاون مدير كل بهداشت عمومی وزارت بهداشت عراق و هیات همراه دوشنبه 20 فروردین ماه از دانشکده پرستاری و مامایی تهران دیدار کرد.

به گزارش پرستارنیوز، در دیدار هیات ۵ نفره وزارت بهداشت کشور عراق از دانشکده پرستاری و مامایی تهران که روز دوشنبه ۲۰ فروردین ماه با حضور اعضای هیات رئیسه دانشکده، دکتر سادات سید باقر مداح، مادر پرستاری نوین ایران و مدیران گروه آموزشی صورت گرفت؛ دکتر نیکبخت نصرآبادی، رئیس دانشکده ضمن ابراز خرسندی از حضور هیات عراقی، قرابت فرهنگی، ارزشی و مذهبی دو کشور ایران و عراق را فرصتی مناسب برای برقراری تعامل دو جانبه و توسعه همکاری های بین المللی دانست.

وی با معرفی دکتر سادات سید باقر مداح به عنوان مادر پرستاری نوین ایران از تئوری وی در پرستاری با عنوان مراقبت به توان عشق سخن گفت.

دکتر خاطره سیلانی، معاون بین الملل دانشکده به ارائه توضیحات اجمالی از جمله قدمت دانشکده پرستاری و مامایی تهران، دپارتمان های آموزشی دانشکده، دوره های کوتاه مدت آموزشی، تعداد دانشجویان داخلی و بین الملل، فعالیت ها، قابلیت و امکانات آموزشی و تحقیقاتی دانشکده و زمینه های موجود برای انجام همکاری های متقابل آموزشی و تحقیقاتی در فیلدهای مختلف پرستاری و مامایی پرداخت.

وی همچنین با اشاره به آغاز بین المللی سازی دانشکده با حضور سه دانشجو از اربیل عراق در سال ۲۰۱۱ و آمار بالای دانشجویان عراقی در دانشکده پرستاری و مامایی تهران؛ آمادگی دانشکده برای جذب دانشجو و برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی مطابق نیازهای کشور عراق را اعلام کرد.

در این دیدار همچنین در خصوص پرستاری بالینی، پرستاری جامعه و زمینه های همکاری بحث و تبادل نظر شد.

در پایان هیات عراقی از فضای فیزیکی و امکانات آموزشی این دانشکده بازدید کردند.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3521 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 154
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث