حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب ۲۵۰ هزار شیفت ۶ ساعته

دسته: صنفی حرفه ای , فرهنگی ، اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب ۲۵۰ هزار شیفت ۶ ساعته

معاون پرستاری وزارت بهداشت از حضور فعال گروه پرستاری کشور در بسیج ملی کنترل فشار خون در قالب ۲۵۰ هزار شیفت ۶ ساعته خبر داد.

به گزارش پرستارنیوز به نقل از وبدا، دکتر مریم حضرتی با اعلام این خبر گفت: با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در وزارت بهداشت و در راستای برگزاری منسجم و حضور حداکثری مردم در کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون، معاونت پرستاری، همگام با اهداف این کمپین، هماهنگی های لازم را در چند جلسه ویدیو کنفرانس با شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور (متشکل از مدیر پرستاری، رییس دانشکده پرستاری، رییس هیات مدیره نظام پرستاری، رییس دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد و نماینده پرستاری بخش های خصوصی) انجام داده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: تعداد ۱۱۰۰۰ پایگاه سنجش فشار خون تاکنون در دانشگاه ها ایجاد شده اند که از این تعداد، ۲۰۲۲ پایگاه سنجش فشار خون ثابت و سیار در دانشگاه ها توسط پرستاران مدیریت می شود.

وی اظهار داشت: برای ۴۰۰۰ دانشجوی گروه پرستاری و ۲۱۰۰۰ نفر پرستار رمز عبور تعریف شده که بتوانند پس از سنجش فشار خون مراجعین، اطلاعات هموطنان را در سامانه وارد کنند. اگرچه به دلیل محدودیت سامانه در دانشگاه ها، امکان ایجاد رمز عبور برای همه پرستاران مهیا نشد اما برنامه ای منسجم و منظم توسط مدیران پرستاری با همکاری معاونین درمان تنظیم شده است که در هر پایگاه ۲ پرستار در شیفت صبح و عصر جهت سنجش فشار خون هموطنان حضور دارند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: تعداد ۲۵۰ هزار شیفت شش ساعته برای پرستاران در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای حضور در پایگاه ها جهت کنترل فشار خون هموطنان تنظیم شده است.

دکتر حضرتی در مورد عملکرد دانشگاه ها گفت: در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دانشگاه های پیشرو از لحاظ تعداد سنجش فشار خون افراد جامعه هستند.

وی در پایان ضمن تشکر از همه عزیزانی که در وزارت بهداشت و دانشگاه ها برای اجرا شدن هر چه بهتر کمپین بسیج ملی فشار خون تلاش می کنند،گفت: حقیقتا پرستاران در کشور در راستای کمک به ارتقای سلامت جامعه در این کمپین تلاش زیادی انجام می دهند که امیدواریم بتوانیم به نحوی شایسته قدردان همه باشیم.

 


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3620 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 215
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث