حضور انجمن پرستاری آمریکا و کانادا در ایران

دسته: بین الملل
بدون دیدگاه
پنجشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
حضور انجمن پرستاری آمریکا و کانادا در ایران

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور گفت: طبق رایزنی های صورت گرفته با رئیس شورای بین‌المللی پرستاران (ICN) در نشست ژنو، قرار است اعضای انجمن پرستاری کانادا و آمریکا در ایران حضور یابند.

به گزارش پرستارنیوز، اصغر دالوندی روز پنجشنبه در گفت و گوی با ایرنا اظهار داشت: با توجه به فراهم نبودن زمینه بورسیه پرستاران برای فراگیری دوره های تخصصی در خارج از کشور، در نشست ژنو مقرر شد اعضای انجمن پرستاری آمریکا و کانادا در ایران حضور یابند.

وی افزود: پرستاران منتخب کشور در این دوره آموزشی که با حضور انجمن پرستاری ۲ کشور خارجی برگزار می شود حضور می یابند و یافته های علمی این نشست را به دیگر همکارانشان منتقل می کنند.

دالوندی تاکید کرد: از نظر حرفه ای درصدد تقویت مهارت، توانایی و شایستگی های بالینی پرستاران هستیم و در این مسیر راهی جز گسترش تبادل جهانی با پرستاران نیست.

 آمار طلاق در جامعه پرستاری بالا است
رئیس کل نظام پرستاری گفت: آمار طلاق در جامعه پرستاری همانند دیگر اقشار بالا است چرا که برخی پرستاران بخاطر نوع شغل نمی توانند بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنند.

دالوندی افزود: شیفت شب کاری یعنی خستگی برای خانواده پرستار، محول شدن وظایف خانه و فرزند به شریک زندگی و خستگی زوجین، که در مواردی پایان این ماجرا به جدایی ختم می شود.

وی با عنوان اینکه در جهان بر تعادل بخشی بین کار و زندگی پرستار توجه شده است، اضافه کرد: وقتی پرستار به خاطر معیشت زندگی مجبور به فعالیت در چند مکان شود دیگر زمانی برای پرداختن به مسائل زندگی نمی ماند.

رئیس کل نظام پرستاری گفت: پرستاران می توانند در پیشگیری از بروز جرائم اجتماعی وارد میدان شوند و در عوامل اجتماعی اثرگذار بر روی سلامت به عنوان موتور محرک عمل کنند.

دالوندی تاکید کرد: رویکرد جدید نظام پرستاری، سلامت محوری است مگر نه تا کی می توان به سمت ساخت بیمارستان و اضافه کردن تخت بیمارستانی پیش رفت.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش قدرت حرفه ای پرستاران بیان کرد: وقتی به پرستاران در بیمارستان به عنوان نیروی دست دوم نظام سلامت نگاه می شود، نمی توان انتظار روشن شدن موتورهای انگیزشی بیرونی و درونی را در این قشر داشت.

دالوندی اضافه کرد: برای توانمندسازی جامعه پرستاری هسته مرکز توسعه و کارآفرینی در سازمان نظام پرستاری ایجاد و از برترین کارآفرینان کشور در این مرکز استفاده شده است.


نوشته شده توسط:سردبیر .. - 3575 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 614
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادداشت
گفتگو
گزارش
اخلاق پرستاری
جذب و استخدام
حوادث